Son dakika: Almanya'da Putin depremi: İstifa etti!

Son dakika: Almanya'da Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Kay-Achim Schönbach, Rusya Devleti Başkanı Vladimir Putin’i öven sözlerinin ardından gelen tepkiler üzerine görevinden istifa etti.

Son dakika: Almanya'da Putin depremi: İstifa etti!
Son dakika: Almanya'da Putin depremi: İstifa etti!
GİRİŞ 23.01.2022 00:42 GÜNCELLEME 23.01.2022 01:15
Bu Habere 43 Yorum Yapılmış

Almanya'da Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Kay-Achim Schönbach, Rusya Devleti Başkanı Vladimir Putin’i öven sözlerinin ardından gelen tepkiler üzerine görevinden istifa etti. İstifa baskıları sonrası, Schönbach, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Hindistan'da bir düşünce kuruluşunda sarf ettiği ifadelerinin o an için kişisel düşünceleri olduğunu, bunların hiçbir şekilde Alman Silahlı Kuvvetlerinin pozisyonuna uymadığını ifade etmişti..

İŞTE ALMAN KOMUTAN'IN O AÇIKLAMALARI

Schönbach, Hindistan'da yaptığı ve Alman basınına yansıyan konuşmasında Rusya ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Putin'e anlayış gösterilmesi gerektiğini belirten Schönbach, "Onun gerçekten istediği göz hizasında saygıdır. Ve birine saygı göstermenin neredeyse maliyeti yok. Bu yüzden bana sorarsanız, onun talep ettiği ve hak ettiği saygıyı göstermek kolaydır." ifadesini kullandı.

Schönbach, en büyük tehdidin Çin olduğunu savunarak, "Bizim yani Almanya'nın ve Hindistan'ın Rusya'ya ihtiyacımız var. Çünkü Çin'e karşı Rusya'ya ihtiyacımız var." diye konuştu.

Kendisinin dindar bir Hristiyan ve Rusya'nın da Hristiyan bir ülke olduğunu anlatan Schönbach, "Putin'in ateist olması önemli değil. Bu büyük ülkenin demokratik olmasa da ikili ortak olarak yanımızda olması Rusya'yı Çin'den uzak tutabilir." değerlendirmesinde bulundu.

Schönbach, Rusya ile Ukrayna arasındaki ihtilafa da değinerek, "Kırım yarımadası gitti, geri gelmeyecek." ifadelerini kullandı ve Rusya'nın Ukrayna topraklarına el koymak istemesini "saçmalık" olarak nitelendirdi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 43
 • Mustafa 3 ay önce Şikayet Et
  Rusya ve ABD iki kardeştir.Birinin varlığı diğerinin varlığına ve bağlıdır.Her iki ülkenin de kurucu agababalari aynı zihniyetten beslenirler.Tek başına rekabet olmadı ği için kurgusal düşman gibi görünürlersede aynı çıkar için vardılar.
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 3 ay önce Şikayet Et
  Ukrayna krizi bahane edilerek Almanya içindeki ABD aleyhtarları temizleniyor...
  Cevapla
 • salih1159 3 ay önce Şikayet Et
  Adam zaten boş boş konuşmuş çin ile rusya herzaman müttefik olan iki ülke kaldıki almanya bağımsız bir ülke bile değil sıkıysa abd ye iki laf etsin.yahudi adamı oyar.nokta.
  Cevapla
 • Şah.Mat derki 3 ay önce Şikayet Et
  Almanya'nın Düşmanı Cinse. Benim Dostumda Cindir.Nokta.
  Cevapla
 • Yorumcu 3 ay önce Şikayet Et
  mutlaka ruslar tarafindan uretimine genetik katkida bulunulmuştur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Murat Kurum'dan canlı yayında önemli açıklamalar
Baba kız tesadüfen buldu! Şimdi 10 ülkeye ihraç ediliyor...