İmamoğlu ile yemek yiyen İngiliz elçi, Atina'daki gizli 'Türkiye' toplantısına katılmış

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yemek yiyen İngiltere'nin Türkiye Büyükelçisi Dominick Chilcott'un, 16 Ekim 2021'de başkent Atina'da "Türkiye'de darbe senaryoları"nın konuşulduğu gizli bir toplantıya katıldığı ortaya çıktı.

GİRİŞ 28.01.2022 13:45 GÜNCELLEME 29.01.2022 06:14
Bu Habere 377 Yorum Yapılmış

İstanbul'ın kar esareti yaşadığı saatlerde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, Sarıyer'de bir restoranda İngiltere'nin Türkiye Büyükelçisi Dominick Chilcott ile balık yiyerek görüştüğü ortaya çıktı.

Ancak İmamoğlu ve ekibi, ilk başta görüşme hakkında açıklama yapmadı ve el altından "yalan haber" diye kendilerine yakın sitelere basın bülteni geçti.

İmamoğlu'ndan balıkçı açıklaması: İstanbul'da karla mücadeleyi en iyi biz verdikİmamoğlu'ndan balıkçı açıklaması: İstanbul'da karla mücadeleyi en iyi biz verdik

Ancak görüntülerin de kamuoyuna servis edilmesiyle İmamoğlu, buluşmayı kabul etmek zorunda kaldı.

Eleştirilerin odağındaki İBB Başkanı İmamoğlu ve İngiliz büyükelçi, görüşmede neler konuşulduğuna dair hiçbir açıklama yapmadı.

İYİ PARTİLİ İSİM İLE İNGİLİZ KONSOLOS ARASINDA GÖRÜŞME

İmamoğlu'nun balıkçıda Chilcott ile yemek yediği gün, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun da İngiltere'nin İstanbul Başkonsolosu Kenan Poleo ile görüştüğü belirlenmişti.

Kavuncu-Poleo görüşmesinden kare

ATİNA'DA GİZLİ TOPLANTI

İmamoğlu'nun Atina ziyaretinden sadece 20 gün sonra Büyükelçi Chilcott'un, 16 Ekim 2021'de Atina'da özel ve gizli bir toplantıya katıldığı ortaya çıktı.

Yunanistan'da 127 yıldır yayım yapan Estia gazetesinin haberine göre; İngiltere'nin Atina Büyükelçisi Matthew Lodge'un tertiplediği toplantıya, İngiltere'nin Atina, Lefkoşa ve Ankara büyükelçileri katıldı.

Gazetenin iddiasına göre büyükelçiler Yunan siyasetçileri toplayarak, "Erdoğan’ın günleri sayılı, kansız bir geçişe gidiyoruz" bilgisini yer vermiş.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sağlığının da toplantıda masaya yatırıldığı iddia edilirken, gazetenin haberine göre görüşmede; "Türkiye'de darbe senaryoları" da toplantıya konu olmuş.

KAFALAR KARIŞTI, İMAMOĞLU HALA SESSİZ

Tüm bu bilgiler ışığında İmamoğlu, siyasi kariyerini riske atabilecek bu yemeğe neden katılmak zorunda kaldı? Cumhurbaşkanlığı adaylığı iddiası bulunan İmamoğlu, bu 3 saatte İngiliz elçiyle hangi konuları masaya yatırdı ve neler konuştu?

Yemeğe gittiğini kabul eden İBB Başkanı, İngiliz elçiyle neler konuştuğuna dair ise şu ana kadar hiçbir açıklama yapmadı.

YORUMLAR 377
 • Sabır Meşhur İzle 3 ay önce Şikayet Et
  Ülkeyi FETÖ-DHKPC-PKK'ya teslim etmek isteyen zillet ittifakı. Cehap.'nin "10 Aralık Hareketi" adlı sözde anayasasını araştırın iktidar oldukları takdirde ülkeyi param parça edecekler, Sabır Meşhurun "10 Aralık Hareketi" adlı videosunu izleyin izlettirin. Bu ülke soğan patatese Çanakkale'de satılmadı ne oldu bu millete..
  Cevapla
 • Mavi 3 ay önce Şikayet Et
  Bizans cocugu çakma n imamoglu
  Cevapla
 • Ege 3 ay önce Şikayet Et
  Bir İngiliz ajanı daha çıktı karşımıza
  Cevapla
 • Adem 3 ay önce Şikayet Et
  Polantıda ne hesap yapıldı türkiye için araştırılmalı
  Cevapla
 • Osman 3 ay önce Şikayet Et
  Defedin su İngiliz i
  Cevapla
 • Bünyamin 3 ay önce Şikayet Et
  İngiliz degil yunan
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Kurum: Atatürk Havalimanı hiçbir şekilde imara açılmayacak
Anket ortaya çıktı! İsveç ve Finlandiyalılar cevapladı! Türkiye’ye saldırı olursa...