PKK, yanmış cesetleri sokakta gezdirdi

2016’da Suriye’nin Tel Rıfat ilçesinde öldürdüğü muhaliflerin cesetlerini kamyon kasasına yükleyerek şehirde gezdiren PKK, benzer bir ilkel vahşeti Haseke’de sergiledi

PKK, yanmış cesetleri sokakta gezdirdi
PKK, yanmış cesetleri sokakta gezdirdi
GİRİŞ 02.02.2022 12:08 GÜNCELLEME 02.02.2022 12:10
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

2016 yılında Suriye’nin Tel Rıfat ilçesinde öldürdüğü muhaliflerin cesetlerini TIR kasasına yükleyip şehirde gezdiren PKK, Haseke’de de benzer bir vahşiliğe imza attı. Haseke’deki cezaevi çatışmalarında ölen DEAŞ’lılar ve diğer mahkumların cesetleri sokaklarda teşhir edildi. Önce sokakta toplanarak üst üste yığılan cesetler, ardından kamyon kasasına doldurulup sokak sokak gezdirildi. Baskının yaşandığı Guveyran Mahallesi sakinlerine gözdağı için gezdirilen cesetlerin çoğunun parçalanmış ve yanmış olması dikkat çekti.

Sokaklarında çürümeye yüz ntutmuş cesetler duruyor.

CESETLER TOPLU MEZARA GÖMÜLDÜ

Yerel haber ajansları bir süre dolaştırılan cesetlerin şehir dışında bilinmeyen bir toplu mezara gömüldüğünü aktardı. Şehrin sokaklarında hala toplanmayan ve çürümeye yüz tutmuş cesetler olduğu belirtiliyor.

Terör örgütleri DEAŞ ve PKK arasında yaşanan çatışmaların ardından kentte güvenliğin kalmadığını anlatan Hasekeli gazeteci Samir El-Ahmed, “Bir tutuklama dalgası başlattılar. Hiçbir suça karışmamış sivilleri ailelerinden koparıyorlar. Birçok mahalleye giriş-çıkış yasaklandı. Çocukları kaçırıyor ve zorla silah altına alıyorlar. Onlarca evi yıktılar. Haseke’de kalan sivillerin hayatını cehenneme çevirdiler” diye konuştu.

ABD’DEN ASKERİ SEVKİYATA DEVAM

Yerel kaynaklar teröristlerin Haseke’de 135 sivili alıkoyduğu, 50’den fazla ev ve işyerini talan ettiğini açıkladı. ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Haseke kırsalında bulunan üslerine silah ve mühimmat sevkiyatı yaptı. Cezaevine 100 araçlık konvoy daha geldi.

Cezaevini kontrol altında tutan PKK, çatışmalara ilişkin bilanço da açıkladı. 121 PKK’lı, 374 DEAŞ’lının öldürüldüğü belirtildi. Ancak yerel kaynaklar, bu sayının çok üzerinde bir katliam yaşandığını, sadece ölen mahkum sayısının 500’e yakın olduğunu ifade ediyor.

800 DEAŞ'LI KAÇTI

DEAŞ, baskının ardından yaptığı açıklamada hedeflerine ulaştıklarını duyurmuştu. 800 DEAŞ’lının kaçırıldığı, bunlardan 380’inin elebaşı seviyesinde olduğu açıklanmıştı. PKK, cezaevindeki bazı DEAŞ’lıları bilinmeyen yerlere sevk ederken, yapılan son anlaşmada esir alınan PKK’lılar karşılığında 200 DEAŞ’lının güvenli bölgeye gönderildiği, çatışmaların bu şekilde bittiği iddia edilmişti.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YORUMLAR 25
 • Atilla 10 ay önce Şikayet Et
  12kisi ile cezaevi saldırısı yapılmış 300yakin PKK'lı gebermis 800 deasli kaçmış işte PKK bu bir hapishane yi bile koyumakta aciz bugün ABD oradan çıksa 15 günde tüm işgal ettiği yerleri kaybeder
  Cevapla
 • enver 10 ay önce Şikayet Et
  yılmadan bu şeytanlara karşı mücadeleye devam edilecek tabii ki. direncimizin kırılmasını bekliyorlar. aynı pokeri rusya ya karşı da oynuyorlar ama rusya da resti gördü ve blöfü yemedi. askerini yığdı.
  Cevapla
 • orhan 10 ay önce Şikayet Et
  Pkk nın Türkiyedeki ittifak ortakları ve bu ortaklığın seçmenlerine duyurulur. Kimleri başa getirmek istiyorlar. Türkiyede Türkler kalmamış gibi ermeniler rumlar ve ecnebilerin arkasına takılanlar utanın.
  Cevapla
 • yavuz 10 ay önce Şikayet Et
  Devletimiz Büyüklerinden tek isteğimiz pkk lı leşleri sayıları gibi sergilemesini videoların tv lerden gösterimini istiyoruz.
  Cevapla
 • Kamil 10 ay önce Şikayet Et
  Güneydoğu'da çoğunluk olmak üzere Türkiye'nin her yerinde halâ bunlara oy veren alçaklar var.HDP ve CHP.. Türkiye'de terörün kaynağı olan iki örgüt...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Meteoroloji'den yeni uyarı: Doğu Anadolu'da kar yağışı bekleniyor
İşverenin asgari ücret teklifi ortaya çıktı! Ülke TV'de gündemi sarsan kulis açıklandı