YouTube, Rus ayrılıkçıların hesaplarını kapattı

Sosyal medya platformu YouTube, Ukrayna'nın doğusunda Rusya'yı destekleyen sosyal medya kullanıcılarının hesaplarını kapattığını açıkladı.

YouTube, Rus ayrılıkçıların hesaplarını kapattı
YouTube, Rus ayrılıkçıların hesaplarını kapattı
GİRİŞ 05.02.2022 15:06 GÜNCELLEME 05.02.2022 15:06
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Sosyal medya platformu olan YouTube'da Rusyay'ya destek verdikleri belirlenen kullanıcıların kanallar kapatıldı.  "YouTube topluluk kurallarına uyulmaması nedeniyle" erişilememe izni uyarısı verdi.

Amerikan sosyal medya devi Euronews'e yaptığı açıklamada, Rusya'nın yanında olan kullanıcıların hesaplarının devre dışı bıraktığını doğruladı.

Bir Google sözcüsü yaptığı açıklamada, "YouTube, kısıtlı kuruluşlar tarafından oluşturulan ve yüklenen içerikler de dahil olmak üzere, geçerli tüm yaptırımlara ve ticarete uygunluk yasalarına uygundur" dedi. 

"Bir hesabın Hizmet Koşullarımızı veya Topluluk Kurallarımızı ihlal ettiğini tespit edersek, onu devre dışı bırakırız."

Kapatılan kanallar arasında, kendini Luhansk bölgesi ilan eden resmi haber sitesi olan Lugansk Halk Cumhuriyeti Bilgi Merkezi’nin de yer aldığı bildirildi.

Web sitesi, YouTube kanalının "açıklama yapılmadan" kapatıldığını söyledi.

Enformasyon Bakanlığı ve kendi kendini ilan eden Donetsk Halk Cumhuriyeti'nin "halk milisleri" de dahil olmak üzere diğer bazı ayrılıkçı kanallar da kapatıldı.

Rusya, düzenli olarak Facebook, Google veya YouTube gibi büyük sosyal ağları, yasaklı içeriği silmeyerek Rus yasalarını ihlal etmekle suçladı.

YORUMLAR 1
  • Rektus 1 yıl önce Şikayet Et
    Youtube ve google Amerikan hükümeti ne yaparsa onu destekler. Ukraynada ayrılıkçıları engeller. Türkiyede ayrılıkçıları destekler. Şirket kuralları Pkk yı değil Rusyayı terör örgütü olarak görür. Bunun ticari kuralla ilgisi yok tamamen siyasi
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Metrekareye 1,65 kişi: Gazzeschwitz! - 10 Aralık 2023 gazete manşetleri
İngiltere Kralı Charles'a soğuk duş! "Gazze'de ateşkes" isteyen kişiyi görmezden geldi