Çin ile Almanya’yı bağlayacak yeni demiryolunda ilk sefer yapılacak

Kardeş şehirler olan Doğu Çin kenti Qingdao ile Almanya’nın Ren Bölgesi kenti Mannheim arasında yeni oluşturulan yük tren hattı, ilk seferini 17 Şubat Perşembe günü yapacak.

Çin ile Almanya’yı bağlayacak yeni demiryolunda ilk sefer yapılacak
Çin ile Almanya’yı bağlayacak yeni demiryolunda ilk sefer yapılacak
GİRİŞ 16.02.2022 18:44 GÜNCELLEME 16.02.2022 18:44

Çin ile Almanya arasında gerçekleştirilecek olan tren seferler, resmen hayata geçiriliyor  China Ocean Shipping Group Company (COSCO) tarafından işletilecek rotada yük taşıyan trenler, ilk seferini karşılıklı olarak yapacak.

ÇİN İLE ALMANYA'YI BİRBİRİNE BAĞLAYACAK

Yeni hat, iki kent arasındaki 12 bin 300 kilometrelik mesafenin 18 ila 21 gün sürede alınmasını sağlayacak ki bu da denizyolu ve havayolu ile gerçekleştirilen nakliyata önemli bir seçenek oluşturacak. “Qingdao-Mannheim” seferlerinin rotası, Çin’den başlayarak Moğolistan, Rusya, Belarus ve Polonya’dan geçerek Almanya olacak.

Yeni demiryolu hattı Qingdao için büyük önem taşıyor. Çünkü bu hat uluslararası işbirliğine, altyapının ve ticaret ağının çeşitlendirilmesine  katkıda bulunuyor. Beijing ile Shanghai arasında yer alan Qingdao, aynı zamanda dünya çapında büyük konteyner limanı sayesinde Çin’in Güney Kore ve Japonya ile ticaretinde de kilit bir işlev görüyor.  

LOJİSTİK MERKEZ KONUMU

Öte yandan Mannheim da Avrupa’da değişik trafik akımlarının kesişme noktasında bulunuyor. Yük limanlarının yanı sıra kent, Avrupa’nın en önemli demiryolu aksı olan Rotterdam-Cenova hattı üzerinde yer alıyor. Yeni Qingdao demiryolu hattı, Mannheim’ın da bu bölgede lojistik merkez olarak konumunu güçlendirecek.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İzlanda'da yanardağ patlaması!
Parfüm üretiminin arkasında çocuk işçiler var!