Yunanistan'dan Rusya kararı

Yunanistan'ın, Ukrayna işgali sebebiyle, Rusya'ya ait kültür kuruluşlarıyla yapılan iş birliğini askıya aldığı bildirildi. Atina yönetimi daha önce, Rus vatandaşlarına yatırım amaçlı oturma izni verilmesini de askıya almıştı.

Yunanistan'dan Rusya kararı
Yunanistan'dan Rusya kararı
GİRİŞ 01.03.2022 11:52 GÜNCELLEME 01.03.2022 11:52
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Yunanistan Kültür ve Spor Bakanlığından yapılan açıklamada, Atina Konser Salonu'nda "Moskova'dan canlı Bolşoy Balesi gösterimi" etkinliği kapsamında 6 Mart'ta izleyiciyle buluşturulması planlanan "Kuğu Gölü Balesi" gösteriminin iptal edildiği belirtildi.

Açıklamada, Kültür ve Spor Bakanı Lina Mendoni'nin talimatıyla Rus kültür kuruluşları ile etkinlik düzenlenmesinin, buna yönelik iş birliği ve program yapılmasının askıya alındığı kaydedildi.

RUS VATANDAŞLARINA YATIRIM AMAÇLI OTURMA İZNİ VERİLMESİ DE ASKIYA ALINMIŞTI

Yunanistan Göç ve İltica Bakanlığı, Rusya Federasyonundan gelenlerin yatırım amaçlı oturum izni başvurularının inceleme sürecinin askıya alındığını ve yeni başvuruların kabul edilmeyeceğini duyurmuştu.

Açıklamada, "Üst düzey firma yetkilileri" kategorisindeki oturma izinlerinin de yeni bir talimata kadar incelenmeyeceği belirtilerek Yunanistan'ın, Avrupa Birliği'nin konuya ilişkin kararlarını beklediği ifade edilmişti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 9
 • ugr 1 yıl önce Şikayet Et
  kukla hareket etti.acaba kime yalakalık peşinde
  Cevapla
 • Namyelüs 1 yıl önce Şikayet Et
  Yunanistan'ın ABD mandalığı için atılmış bir adım daha.AB uyumaya devam ederse bir gün kendisini tam bir ABD mandası olarak bulmuş olacak.Rusya'nın Ukrayna'yı manda yapma siyaseti ABD nin Yunanistan'ı veya AB'yi manda siyasetine benzemiyor.Batak halindeki ülkelere önce bir düşman yaratıyor,sonra da o yarattığı düşmandan korucu kovboy olarak ortaya çıkıyor.
  Cevapla
 • osmanlı27 1 yıl önce Şikayet Et
  hiç gülesim yoktu seni adam yerine koyan varmı acaba..ha sen demişsin ha kapıdaki aç it aynısı...
  Cevapla
 • Vatan sever 1 yıl önce Şikayet Et
  Putin dostunu düşmanını bil avrupa abd müslümanlar ölürken nerendeydiniz
  Cevapla
 • BLAUBERG 1 yıl önce Şikayet Et
  Boş verin iyi yapıyor yunan.Bugünün yarını var.Rusya bu yapılanı not ediyordur nasılsa.bizim işimize gelir bu durum.Rabbim en iyi intikam alandır
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Togg T10X kar pistine çıktı! Hayran bırakan performans
Renault 5 efsanesi geri döndü! Türkiye'de de satılacak! İşte yepyeni hali