Zelenskiy: Bazı partilerin faaliyetinin askıya alınmasına karar verildi!

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi'nin, ülkedeki geniş çaplı savaşı göz önünde bulundurarak, sıkıyönetim dönemi boyunca bazı siyasi partilerin faaliyetlerini askıya almaya karar verdiğini belirtti.

GİRİŞ 20.03.2022 07:46 GÜNCELLEME 20.03.2022 09:17
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi'nin, ülkedeki geniş çaplı savaşı göz önünde bulundurarak, sıkıyönetim dönemi boyunca bazı siyasi partilerin faaliyetlerini askıya almaya karar verdiğini belirtti.

Yayımladığı görüntülü mesajında Ukraynalılara seslenen Zelenskiy, "Ukrayna her zaman barışçıl bir çözüm aradı. Üstelik, barıştan en çok biz yanayız. Çünkü hayatını kaybeden herkesi sayıyoruz. Çünkü, bizim için yıkılan her aile, yıkılan her ev önemlidir. Çünkü biz Ukraynalıyız ve bizim için bir insan paha biçilemez." dedi.

Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi'nin, ülkedeki geniş çaplı savaşı göz önünde bulundurarak, sıkıyönetim dönemi boyunca bazı siyasi partilerin faaliyetlerini askıya alma kararı verdiğini vurgulayan Zelenskiy, bu çerçevede "Yaşam İçin Muhalefet Platformu", "Şaria Partisi", "Bizim", "Muhalefet Bloku", "Sol Muhalefet", "Sol Güçler Birliği", "Devlet", "Ukrayna İlerici Sosyalist Partisi", "Ukrayna Sosyalist Partisi", "Sosyalistler" ve "Vladimir Saldo Bloku" partilerinin faaliyetlerinin durdurulduğunu aktardı.

Zelenskiy, ayrıca "Vladimir Saldo Bloku" partisinin Ukrayna'da bilinmediğini ve seçimler öncesi Herson'da kurulduğunu anımsatarak, bu partinin Rus ordusu yanlısı ve sözde Herson Halk Cumhuriyeti'nin yaratılmasına katıldığı iddia edilen Herson belediye meclisi üyesi Saldo ile bağlantılı olduğuna dikkati çekti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 4
 • Yol 3 ay önce Şikayet Et
  Yavaş yavaş diktatörlük
  Cevapla
 • Vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
  Demokratik zelinski
  Cevapla
 • Metin 3 ay önce Şikayet Et
  Zelenski fedaileri ve gönüllüleri platformu nokta gov nokta şov nokta tr adresinde buluşup savaşa gidiyoruz.
  Cevapla
 • Rıfkı 3 ay önce Şikayet Et
  Olan Yahudi, sen ne yapsan doğrudur. Bizde ülkesine küfredeni demokrasi zırhı ile korurlar.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan: Şubat, mart aylarıyla birlikte enflasyonu kontrol altına alacağız
Asgari ücret maliyetleri yükseltmiş! Bayramdan sonra yüzde 30 zam yapacağız