Yığınak uydu fotoğraflarında! Saldırı hazırlığı mı?

Sınırdaki yığınak uydu fotoğraflarına yansıdı! Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, "Belarus’un Ukrayna’ya saldırma ihtimali yüksek" açıklamasını yaptı.

Yığınak uydu fotoğraflarında! Saldırı hazırlığı mı?
Yığınak uydu fotoğraflarında! Saldırı hazırlığı mı?
GİRİŞ 22.03.2022 23:53 GÜNCELLEME 22.03.2022 23:53
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali 27 gündür devam ediyor. Uydu fotoğrafları Belarus-Ukrayna sınırında hareketlilik tespit ederken, Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığı Belarus’un sınıra askeri yığınak yaptığını iddia etti.

Ukrayna İşleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Belarus ordusunun Ukrayna sınırına doğru yol almaya başladığı ifade edildi.

İçişleri Bakanı Danışmanı Vadim Denisenko ise yaptığı açıklamada, "Belarus, diplomatlarını Ukrayna’dan çekti ve bu bizim için bir sinyal. Belarus ordusu Ukrayna sınırına yöneliyor ve geçmeye çalışacak. Ancak ben yine de Lukaşenko’nun orduyu birebir çatışmalara sokacağını düşünmüyorum çünkü ordusu küçük. Belarus’un tüm askeri personeli 40 bin civarında” ifadeleri kullanıldı.'BELARUS'UN SALDIRMA İHTİMALİ YÜKSEK'

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada ise, Belarus tarafından bir saldırı beklendiği aktarılarak, "Belarus tarafından muhtemel bir saldırının ihtimali artıyor" denildi.

PUTİN'İN DESTEĞE İHTİYACI VAR

Bir NATO askeri yetkilisi ABD basınına verdiği demeçte, Belarus'un Ukrayna’daki çatışmalara girme ihtimalinin giderek arttığını öne sürerek, "Putin'in desteğe ihtiyacı var. Her şey yardımcı olabilir” ifadelerini kullandı.

Üst düzey bir NATO istihbarat yetkilisi ise ayrıca, Belarus hükümetinin "Belarus'un Ukrayna'ya karşı bir saldırısını haklı çıkarmak için ortamı hazırladığını" değerlendirdiğini belirtti. Belaruslu bir muhalefet kaynağı ise, Belarus muharebe birimlerinin önümüzdeki birkaç gün içinde Ukrayna'ya gitmeye hazır olduğunu ve binlerce kuvvetin konuşlanmaya hazır olduğunu belirtti.

"Roketlerin Belarus’tan Ukrayna’ya uçmasını istemiyorum"

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko ile yaptığı görüşme sonrasında açıklama yaparak, "Belarus’tan roketlerin, uçakların ve helikopterlerin Ukrayna’ya doğru uçmasını istemiyorum. Belarus ordusunun Ukrayna’ya gelmesini istemiyorum. Lukaşenko bu konuda söz verdi" dedi.

"Ukrayna’da işimiz yok"

Öte yandan Belarus Devlet Başkanı Aleksandır Lukaşenko 15 Mart’ta yaptığı açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’da yaptığı operasyona müdahil olmayacağını ifade etmiş, "Askerlere de söylüyorum buna gerek yok. Düşünün bir kere, orda Rusya’ya ne faydamız olabilir? Yeterince askerleri var, silahlarımızı zaten Rusya’dan alıyoruz, onlarda daha iyi silahlar var. Bundan dolayı bizim orda işimiz yok. Bizi de zaten kimse oraya çağırmıyor" demişti.

YORUMLAR 19
 • şaka gibi 3 ay önce Şikayet Et
  Drone görüntüsü ne zamandan beri uydu görüntüsü oldu?
  Cevapla
 • özmuşlu 3 ay önce Şikayet Et
  Savaşın kazananı silah tüccarlarıdır. Belarus yapar mı bu pisliği.... Bence yapar.. Adına baksana Bela _ rus ..İsimlerinde bile Rus sempatizanı oldukları aşikar... Her tarafı bela olsa ne yazar , derseniz.. Sinek te bir şey değil, ama mide bulandırır... Bekle -gör.......!
  Cevapla
 • Kazım Şimendifer 3 ay önce Şikayet Et
  önleyici saldırı yap.
  Cevapla
 • Sütçü İmam 3 ay önce Şikayet Et
  Yalan söylüyor olabilir.Rusya da tatbikat matbikat diyerek orduyu ukrayna sınırına yığmıştı. Balık hafızalı olmamak lazım..
  Cevapla
 • Iman 3 ay önce Şikayet Et
  Rusiya buraz da kaybedip rezil olursa nukler kullanacak.Zira nukler silahlari sinira tasidi.Hava savaunmaya takilirsa en azindan Ukrayna icinde dussun diye.Aslinda Rusiyanin icinden de atabikirdi.O zaman hava savunma imha ederse Rusiya zarar gorurdu.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İstanbul'da ormanlara giriş yasağı getirildi: İşte yasağın biteceği tarih
HDP kongresinde büyük skandal! Soruşturma başlatıldı