Son dakika Putin-Zelenskiy gelişmesi! Ukrayna tarihi adımı duyurdu

Ukraynalı müzakereci David Arakhamia, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenkiy ve Rusya Devlet Başkanı Putin'in görüşmesine ilişkin son durumu açıkladı

GİRİŞ 02.04.2022 23:30 GÜNCELLEME 03.04.2022 10:04
Bu Habere 54 Yorum Yapılmış

Ukraynalı müzakereci David Arakhamia yaptığı açıklamada, 'Taslak belge, Ukrayna ve Rusya liderleri arasında doğrudan istişarelerde bulunmak için yeterince geliştirildi. Zelenskiy ve Putin görüşmesinin tarihi ve yeri henüz belli değil. Büyük ihtimalle İstanbul'da veya Ankara'da olacak." ifadelerini kullandı.

Ukrayna: Zelenskiy ve Putin, İstanbul'da veya Ankara'da görüşebilir

Ukrayna Halkın Hizmetkarı Partisi Başkanı David Arakhamia, barış antlaşması taslağının Ukrayna ve Rusya liderleri arasında doğrudan istişarelerde bulunmak için yeterince geliştirildiğini, Ruslar tarafından da doğrulandığını, liderlerin görüşmesinin İstanbul'da veya Ankara'da olabileceğini bildirdi.

Rusya ile müzakerelerde Ukrayna heyetinin başkanlığını yürüten Arakhamia, yerel televizyon kanallarına, Ukrayna-Rusya müzakerelerindeki durumu değerlendirdi.

KIRIM SORUNU DIŞINDA KABUL EDİLDİ

İstanbul'da yaptıkları müzakerelerde Ukrayna'nın önerdiği barış antlaşması taslağının Ruslar tarafından Kırım sorunu dışında sözlü şeklide kabul edildiğini belirten Arakhamia, şunları söyledi:

"Rus tarafı, taslak belgenin Ukrayna ve Rusya liderleri arasında doğrudan istişarelerde bulunmak için yeterince geliştirildiğini doğruladı. Şimdi bizim görevimiz, daha önce değindiğimiz konuları son aşamaya getirmek ve olası devlet başkanları toplantısına hazırlanmaktır."

Arakhamia, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hem Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy hem de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le görüştüğünü, iki liderin görüşmesine ev sahipliği yapmaya hazır olduklarını beyan ettiğini hatırlatarak "Devlet başkanlarının görüşmesinin tarihi ve yeri henüz belli değil. Büyük ihtimalle İstanbul'da veya Ankara'da olacak." dedi.

YORUMLAR 54
 • AyYıldız 3 ay önce Şikayet Et
  Yarabbim dünyamıza gelsin BARIŞ , BARIŞ , BARIŞ bu mübarek günler hatırına
  Cevapla
 • Kaya 3 ay önce Şikayet Et
  Putin,zelenskiy ABD ve İngiliz oyununa gelmeden ülkelerinizi mahvetmedin anlaşsaydınız ya akıllı siyasetçiler ve liderler bu oyunu görür ama siz giremediniz .kazanan yine ABD ve İngiltere kaybeden mazlumlar .
  Cevapla
 • Murad 3 ay önce Şikayet Et
  Savaşmadan barış olamazmış???
  Cevapla
 • Erima 3 ay önce Şikayet Et
  Dunya: istanbul yada ankarada putin ve zelenskiy gorusecek tarihi bir gorusme. Kilicdaroglu: sarayda manda yogurdu yiyor.
  Cevapla
 • İbrahim Yıldırım 3 ay önce Şikayet Et
  ABD,savaşı bitirmemek için uğraşaçak
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Weghorst, Beşiktaş için İstanbul'da
Bakan Bilgin'den memur zammı ve EYT açıklaması