Pentagon açıkladı... Rusya'nın Kiev'den çekilme tuzağında yeni hedef Odessa

Pentagon'dan üst düzey bir yetkili, Rusya'nın Kiev'den çekilmesinin diğer bölgelerine girmek üzere bir manevra olduğu ifade ederek petrol tesislerine füze saldırıları hakkında "Odessa'ya yönelmek üzere bir hazırlık olabilir." dedi.

Pentagon açıkladı... Rusya'nın Kiev'den çekilme tuzağında yeni hedef Odessa
Pentagon açıkladı... Rusya'nın Kiev'den çekilme tuzağında yeni hedef Odessa
GİRİŞ 04.04.2022 22:57 GÜNCELLEME 04.04.2022 23:21
Bu Habere 28 Yorum Yapılmış

Putin'in talimatıyla başlatılan işgal, 40'ıncı gününe girdi. Ukrayna Kiev bölgesinin tamamının Rus işgalinden kurtarıldığını ifade ederken Rus ordusu ile ilgili yeni iddialar ortaya çıkmaya devam ediyor.

"RUS GÜÇLERİNİN ÜÇTE İKİSİ BELARUS'A ÇEKİLDİ"

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) yetkilisi, Rusya-Ukrayna savaşı üzerine bir grup gazeteciye bilgilendirmede bulunarak şu aşamada Kiev çevresinde konuşlandırılan Rus güçlerinin üçte ikisinin Belarus'a çekildiğini ve orada toplandığını ifade etti.

Yetkili, kalan üçte bir gücün çekilip çekilmeyeceğini bilmediklerini ancak söz konusu gücün bugün de kuzeye doğru hareketlendiğini kaydetti.

Ukrayna'da siviller işgale direniyor... Rus askerlerini zehirli kekle öldürdülerUkrayna'da siviller işgale direniyor... Rus askerlerini zehirli kekle öldürdüler

ABD, Ukrayna'ya 100 kamikaze dron verecekABD, Ukrayna'ya 100 kamikaze dron verecek

Pentagon'a göre Herson, Rusya'ya kabus oldu Pentagon'a göre Herson, Rusya'ya kabus oldu

"DIĞER BÖLGELERE GiRMEK ÜZERE BİR MANEVRA "

Rusya'nın çekilmesinin, yeniden toparlanma ve Ukrayna'nın diğer bölgelerine girmek üzere bir manevra olduğuna inandıklarını belirten yetkili, "Bu konudaki en iyi değerlendirmemiz, bu gücün Doğu bölgelerine, Donbass bölgesine gönderileceğidir ama bu sadece bir değerlendirmedir. Henüz bu konuda bir hareketlenme görmedik." diye konuştu.

Pentagon açıkladı... Rusya'nın Kiev'den çekilme tuzağında yeni hedef Odessa

- "ODESSA'YA YÖNELMEK ÜZERE BİR HAZIRLIK OLABİLİR"

Karadeniz'den Odessa'daki petrol tesislerine füze saldırısı düzenlendiğini hatırlatan yetkili, "Rusya'nın bu saldırısının sebebini tam olarak bilmiyoruz. Bu, Odessa'ya yönelmek üzere bir hazırlık olabilir. Ukraynalılara baskı uygulamak ve büyük bir operasyonun gelmekte olduğunu hissettirmek için de olabilir." değerlendirmesinde bulundu.

- BUÇA'DA YAŞANANLAR RAHATSIZLIK VERİCİ

Kiev yakınlarındaki Buça şehrinde tespit edilen cesetlere ve işkence izlerine ilişkin değerlendirmede de bulunan yetkili, "Buça'daki vahşete ilişkin haberleri bağımsız olarak teyit edemeyiz. Sizin gördüğünüz görüntüleri biz de gördük. Ukrayna'nın bu vahşet hakkındaki iddialarını çürütmek için bir nedenimiz yok. Bunlar açıkçası oldukça rahatsızlık verici. Daha önce de Rusya'nın bu işgalde zalimce davranacağını belirtmiştik. Bunu gösterdiler." ifadelerini kullandı.

Rusların çekildiği Bucha'da çok sayıda cansız beden bulundu

Pentagon yetkilisi, Rusya'nın Ukrayna'da "savaş suçları" işlediğine dair kanıtlar gördüklerini, Buça'dan gelen haberlerin de "savaş suçları" soruşturmasına dahil edileceğini belirtti.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba: En kötüsünü görmedik asıl savaş şimdi başlamak üzere

KAYNAK: AA
YORUMLAR 28
 • SAMSUNLU YÜCEL 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu zaten başından konulmuş bir hamleydi bence.Rusyanın asıl hedefi Ukraynanın Karadenize bağlantısını kesmek.Bunu yapabilmek için de Kiev ve çevresine aldatmacı birlikler gönderdi.Onlar görevini yaptı geriye çekiliyorlar,Rusya güney hattında istediğini almak üzere.UZUNBACAKLILARIN lafıyla hareket eden Zelensky yaptıklarıyla gurur duysun,birde kahraman edasıyla sahaya inmiş!Acaba hiç mi vicdanı sızlamıyordur?Ben batının lafıyla yaptıklarım yüzünden koskoca Ukrayna'yı yıktırdım diye!
  Cevapla
 • Missavir 2 yıl önce Şikayet Et
  bence bu gücu pentalogonu cevrelemek icin cekti ,hallo peneltogon
  Cevapla
 • Ali baba 2 yıl önce Şikayet Et
  İşte ülkeyi yöneten bir ahmak ve hain ise bu hale geliyor. Hiç kimse zelenski nin en büyük suçlu olduğunu konuşamıyor bile.
  Cevapla
 • öfke 2 yıl önce Şikayet Et
  Rusya ve Ukrayna uyanın sizleri kullanarak yeni bir düzen kuruyorlar
  Cevapla
 • bekir 2 yıl önce Şikayet Et
  Ukrayna müslüman bir ülke olsaydı batı acaba kılını kıpırtadırmıydı
  Cevapla
 • Gerçek 2 yıl önce Şikayet Et
  Tam tersi olurdu. Hepsi silah satmak için sıraya girerdi. Müslümanlarıda terörist ilan etmişlerdi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Deprem korkusu göçü arttırdı! İstanbul'dan kaçanlar bu şehri tercih ediyor
Sıcaklıkta ani düşüş! Sarı kodlu uyarı...Şiddetli geliyor