Fransa'nın gönderdiği özel ekip Ukrayna'da delil arıyor

Ukrayna Başsavcılığı, Fransa’dan özel bir ekibin Rusya’nın Ukrayna’da "savaş suçu" işlediğine dair kanıtları toplamak üzere Ukrayna’ya geldiğini duyurdu.

Fransa'nın gönderdiği özel ekip Ukrayna'da delil arıyor
Fransa'nın gönderdiği özel ekip Ukrayna'da delil arıyor
GİRİŞ 13.04.2022 00:05 GÜNCELLEME 13.04.2022 00:05
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam ederken, Rus ordusunun çekildiği Kiev bölgesindeki sivil ölümler ile ilgili soruşturmalar sürüyor. Ukrayna Başsavcısı İrina Venediktova, Rusya’nın Ukrayna’da "savaş suçu" işlediğine dair kanıtları toplamak ve sivil ölümleri incelemek için Fransa’dan özel bir ekibin Ukrayna’ya geldiğini duyurdu.

Venediktova, "Ukrayna Devlet Başkanı’nın diplomasi gücü devrede. Ülkemizin bu zor zamanında bize destek olmak için tüm dünya birleşiyor. Fransa’nın kolluk kuvvetleri adalet cephemize katıldı. Fransız uzmanlar Rusya’nın savaş suçlarını aydınlatmada yardımcı olacak. Rus askerleri tarafından Kiev bölgesindeki işlenen cinayetlerin çözülmesinde yardım amaçlı Fransız jandarması ve Fransa Silahlı Kuvvetleri Sağlık Hizmetleri’nden arkadaşlar Ukrayna’ya geldi” dedi.

Fransız ekiple birlikte Bucha’da incelemelerde bulunduklarının aktaran Venediktova, “Bugün beraber Bucha’daydık. Kilise etrafındaki toplu mezardan 55 ceset çıkarıldı. Bir kadın ile 4 ve 11 yaşındaki iki çocuğun cesedi bulundu. Verilere göre bu insanlar tamamen yanmıştı. Yarın yeni bir toplu mezar açılışı yapılacak ve 40 ile 60 arasında ceset bulunması bekleniyor" dedi.
İki adli tıp doktoru ve Ulusal Jandarma Suç Araştırma Enstitüsünden (IRCGN) suç mahalli ve teşhis uzmanı 15 jandarmadan oluşan ekibin, Ukrayna’da 15 gün görev yapacağını açıkladı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 9
 • VATANSEVERRRR. 1 yıl önce Şikayet Et
  Fransızlar önce kendi katliamlarının hesabını versinler ,iki yüzlü mahluklar.
  Cevapla
 • omer gumus 1 yıl önce Şikayet Et
  kimki la bu delil ariyo dunya polisimi ...fransa hemen paketlenmeli
  Cevapla
 • yiğido 1 yıl önce Şikayet Et
  Ermenistana gitselerdi Türkler aleyhine bir milyon deli bulurlardı. Ukraynada delil bulmaları çok zor yemez yiyemezler. Fransa'ya rusya çok kalın gelir. Türkler de Fransızlara kertüklü gelir ya o da ayrı bir şey. Fransızların erkekliği gariban masum Afrikalılara,şim di onlarda kalının kalını oldular. Her yerden kovulan aşağılık bir toplum seviyesindeler. fransızlar.
  Cevapla
 • Bekir 1 yıl önce Şikayet Et
  Yiğido ve Sayın site yöneticileri bu nasıl yorum krtk, kalın malın lütfen biraz daha dikkat....
  Cevapla
 • İdris 1 yıl önce Şikayet Et
  Buldunuz diyeleim napacaksınız it iti ısırmaz ikinizde itsiniz
  Cevapla
 • Osmanlı 1 yıl önce Şikayet Et
  Hadi diyelim ki delil buldunuz? Ne yapıcaksınız? Ne yapabilirsiniz ki? Koca bir hiç.. boyundan büyük işlere karışıyorlar. Fransa rusyaya ne yapabilirsin ki... hani şu küçük boyuna bakmadan herşeye havlayan köpekler olur ya.. aynı onlar gibi
  Cevapla
 • İşte öyle 1 yıl önce Şikayet Et
  Fino diyorsun yani... )))))
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
THY'nin yeni uçuşunu engellemeye çalıştılar ancak başaramadılar!
Kabine toplantısı başladı! İşte masadaki konular