Sisi'den ilginç 'Mursi' sözleri!

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, "Sadakat hiç kimseye değil, sadece Allah'a ve bu ülkeyedir. Allah rahmet eylesin, Cumhurbaşkanı Mursi'nin yanında duruşum, Mısır'ın yanında duruşumdu." ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 27.04.2022 06:15 GÜNCELLEME 27.04.2022 09:39
Bu Habere 441 Yorum Yapılmış

Her yıl düzenlenen "Mısır Ailesi İftarı" programına iştirakinin ardından yerel basına değerlendirmelerde bulunan Sisi, Mısır'da 2011 ile 2013 arasında yaşanan gelişmelere değindi.

Sisi, 2012'de yapılan seçimlerin ardından iktidara gelen eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi yönetimiyle fikir ayrılığı yaşadığını anlatarak, şunları kaydetti:

"Birisinin (kendisi), başkasıyla (Mursi) fikir ayrılığına düştüğü zaman ona yardım etmesi mantıklı mı? Niye yardım etsin? Peki komplo mu kursun? Hayır. Allah'a yemin ederim ki değişikliğin ve başarının nedeni komplo, ihanet ve sadakatsizlik değildi. Çünkü sadakat hiç kimseye değil, sadece Allah'a ve bu ülkeyedir. Allah rahmet eylesin, Cumhurbaşkanı Mursi'nin yanında duruşum, Mısır'ın yanında duruşumdu. Şayet ona iktidara geldikten sonra komplo kurmuş olsaydım, ülkeye ve 100 milyon insana komplo kurmuş olur, onların geleceğini ve istikrarını heba etmiş olurdum."

Abdulfettah es-Sisi ve Muhammed Mursi

SİSİ'DEN TÜM SİYASİ PARTİLERLE 'ULUSAL DİYALOG' TALİMATI

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Sisi, Ulusal Gençlik Konferansı yönetimine de ülkede ayrım yapmaksızın tüm siyasi partilerle koordineli şekilde, Mısır'ın içinde bulunduğu zorlu süreçte gerçekleştirilmesi gereken öncelikler hakkında siyasi diyalog başlatılması talimatı verdi.

Siyasi diyaloğun sonuçlarının bizzat kendisine iletilmesini isteyen Sisi, diyaloğun son sürecine kendisinin de katılacağını söyledi.

Abdulfettah es-Sisi ve Muhammed Mursi aynı karede

"FİKİR AYRILIKLARI 'VATAN' İLKESİNİ BOZMAZ"

Cumhurbaşkanı Sisi, ayrıca 24 Nisan'da aralarında siyasi tutukluların da bulunduğu bazı kişilerin serbest bırakılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Fikir ayrılıkları 'vatan' ilkesini bozmaz. Bu vatan hepimize yeter." dedi.

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, 21 Nisan'da basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ülkede "siyasi diyalog" başlatma niyetinde olduklarını ifade etmişti.

Ülkede 24 Nisan'da aralarında siyasi tutukluların da bulunduğu 41 kişi serbest bırakılmıştı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 441
 • Baybars 2 ay önce Şikayet Et
  Ah sisi ah sen nasıl bir yılansın onca müslümanlara kıydın tankların altında ezdin unuttuk mu asla ALLAH a sadakatın olsaydı onca müslümanı katletmezşehir etmezdin senin sadakatin Amerika'ya bize masal okuma bizler münafıkların tek sözlerine inanmayız
  Cevapla
 • Kardeşim Sisi 2 ay önce Şikayet Et
  Türkiye arap katilleriyle kardeşleşme hamlesine boşuna başlamadı... Bak adamlar imana gelmiş ...
  Cevapla
 • Muttaki 2 ay önce Şikayet Et
  Mursi merhumu hep Turgut Özal'a benzetmişimdir, sonları da aynı oldu ne yazık ki. Allah her ikisinin de şehadetlerini kabul eylesin.
  Cevapla
 • yüksel 2 ay önce Şikayet Et
  lan dümbelek sisi, Muhammed Mursi gibi lideri cezaevine tıkıp adamın ölmesine sebep olan sensin. Vayyy şeref yoksunu sisi... Allah seni bildiği yapsın, ABD'nin Batının tasmalı uşağı, zürriyet yoksunu kanı bozulmuş, karakter yoksunu, kalitesiz, cibiliyeti bozuk Sisi
  Cevapla
 • Zeki arslan 2 ay önce Şikayet Et
  Bu mübarek gecede inşallah mazlum mursi senin rüyalarına girer ve yaptıklarının cezasını çekersin beteri le, güya vicdan yapıyor İsrail uşağı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
FBI ve MI5'tan dünyayı sarsacak ortak bildiri: Tarihin en kanlı savaşı olacak
Cezayir'den gövde gösterisi! Bağımsızlığının 60.yılını böyle kutladılar...