Ukrayna, Rusya'nın doğrudan saldırısının nedenini açıkladı: Kırım'a..

Ukrayna, Rusya'yı Donetsk ve Luhansk bölgelerinde tam kontrol sağlamak ve bu topraklar ile yasa dışı ilhak edilen Kırım arasında karadan bir koridor oluşturmak için saldırılarını sürdürmekle suçladı.

Ukrayna, Rusya'nın doğrudan saldırısının nedenini açıkladı: Kırım'a..
Ukrayna, Rusya'nın doğrudan saldırısının nedenini açıkladı: Kırım'a..
GİRİŞ 05.05.2022 21:29 GÜNCELLEME 06.05.2022 02:56
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Komutanlığından savaşın 71. gününe ilişkin yapılan açıklamada, Rus ordusunun Donetsk ve Luhansk bölgelerinde tam kontrol sağlamak ve bu topraklar ile yasa dışı ilhak edilen Kırım arasında karadan bir koridor oluşturmak için Ukrayna’nın doğu bölgesindeki saldırı operasyonlarını sürdürdüğü kaydedildi.

Rus güçlerinin Mariupol’daki Azovstal tesislerine saldırılarını artırdığı, doğudaki Popasna, Kreminna ve Torske bölgelerinde şiddetli çatışmaların sürdüğü aktarılan açıklamada, Ukrayna ordusunun da Harkiv ve İzyum istikametinde karşı saldırıya geçtiği belirtildi.

Rus ordusunun kuşattığı Mariupol’daki Azovstal’da direnen Azak Taburları komutan yardımcısı Svyatoslav Palamar da Rus güçlerinin 3 gün önce girdiği Azovstal’a karadan ve havadan saldırılarını artırdığını, bölgede zorlu ve kanlı çatışmaların sürdüğünü ifade etti.

Palamar, Azovstal’da çok sayıda yaralının olduğuna dikkati çekerek Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ve uluslararası toplumdan ölen askerlerin defnedilmesi için imkan sağlanması ve yaralıların kurtarılmasıyla ilgilenmelerini istedi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 2
  • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
    Ukrayna savunmadan saldırıya geçmelidir.Rusya topraklarını vurmalıdır.Ruslar savaşın korkusunu yaşamalıdırlar.Yoksa ukrayna pes edene kadar ddvam edecekler.dikkat ediliyorsa hep uzaktan roket yağmurları.Ruslar aynısını geçmişte Çeçenistanda yapıp psikolojikmen çeçenleri sindirmişlerdi.taş üstünde taş kalmamıştı.Ulrayna karşı daldırıya geçipRus topraklarını vurmalıdır
    Cevapla
  • Ayderli 1 yıl önce Şikayet Et
    Komedyenden kurtulmalılar doğru. Ukrayna İn atak yapmaklık imkanı var fakat cesareti 0. Arkasına dünyayı almış bir komedyenin pısırıklılığı bu.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Tanju Özcan'dan İYİ Parti'ye "oyları bölüyor" suçlaması! CHP'nin oy oranı...
KAAN uçtu! Mühendisleri de pistte böyle koştu