Salah Abdülal: Türkiye sayesinde başardık

Sudan Ticaret Odaları Birliği Genel Sekreteri Salah Abdülal, Sudan ihracatının Türkiye pazarlarına ve Türkiye aracılığıyla Avrupa pazarına girdiğini ifade ederek, Türkiye ile Sudan arasındaki ticari iş birliğini artırma arzusunu vurguladı.

Salah Abdülal: Türkiye sayesinde başardık
Salah Abdülal: Türkiye sayesinde başardık
GİRİŞ 27.05.2022 06:57 GÜNCELLEME 27.05.2022 07:18
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Sudan Ticaret Odaları Birliği Genel Sekreteri Vifak Salah Abdülal, ülkesi ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve ticaret hacminin artırılması için çabaladıklarını bildirdi.

Abdülal, Sudan'ın başkenti Hartum'daki Ticaret Odaları Birliği binasında, Türkiye'nin Hartum Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Göktuğ Bayrı'yı kabul etti.

Görüşmede, Sudan ihracatının Türkiye pazarlarına ve Türkiye aracılığıyla Avrupa pazarına girdiğini ifade eden Abdülal, toplantıda Türkiye ile Sudan arasındaki ticari iş birliğini artırma arzusunu vurguladı.

Sudan Ticaret Odaları Birliği Genel Sekreteri Vifak Salah Abdülal (solda), Sudan'ın başkenti Hartum'daki Ticaret Odaları Birliği binasında, Türkiye'nin Hartum Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Göktuğ Bayrı'yı (sağda) kabul etti.

"TÜRKİYE'NİN DESTEĞİYLE GİREBİLDİK"

Abdülal, iki ülke arasındaki ticaret hacminin nasıl artırılacağının istişare edildiği toplantıda, Türkiye'nin de desteğiyle Türkiye ve Avrupa pazarlarına girebilmeleri için canlı hayvan ve etlerin Avrupa standartlarına uyması konusunda ortak çalışmanın gerekliliği üzerinde mutabık kaldıklarını söyledi.

Ticaret Odaları Birliği Genel Sekreteri, Ticaret Müşaviri Bayrı'nın da kısa vadede planladıklarını belirttiği Sudan'da ticari faaliyette bulunan Türk iş sektörü ile Sudan iş sektörü arasında doğrudan ikili görüşmeler yapma konusunda anlaştıklarını kaydetti.

Görüşmede, Türkiye'deki modern ve gelişmiş tarım, sanayi, makine ve teçhizatının Sudan'a ithali ve pazarlanmasının kolaylaştırılması için yapılabilecekler ele alındı.

TÜRKİYE'YE DAVET ETTİ

Ticaret Müşaviri Bayrı, Sudan'daki özel sektörü Türkiye'de 10-12 Haziran'da gerçekleştirilecek Türk-Arap İş Zirvesi'ne davet etti.

Pamuk, susam, yem ve altının Sudan'dan ithal edilen başlıca kalemler olduğunu belirten Bayrı, "Her iki ülkenin de menfaatine olacak şekilde karşılıklı ticaret hacmini artırmak yolunda daha çok bir araya gelerek, özel sektörleri harekete geçirerek bir iş birliği ortamı oluşturmak yararlı olacaktır." değerlendirmesini yaptı.

KAYNAK: AA
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 15
 • Veli 6 ay önce Şikayet Et
  Kısaca iyi işimizi iyi gördürdük devamını bekliyoruz demiş.
  Cevapla
 • mehmet yaşar 6 ay önce Şikayet Et
  Nerden anlayabildin teknik ekonomik bilgilere nerden ulaştınız ulaştınız uzmanlık alanımız ticaret mi,
  Cevapla
 • zafer42 6 ay önce Şikayet Et
  süper,Müslüman ülkelere el atmamiz gerek,isbirligi ve Müslüman birligine saglam bir sekilde tutmamiz gerek
  Cevapla
 • 432 6 ay önce Şikayet Et
  allaha sudana yardım etsin din iman islam versin allah sudanı korusun sudana askeri üsler derhal kurmalıyız kursaydık darbe yapamazlardı lanet olsun
  Cevapla
 • birkıssadanbinhisse 6 ay önce Şikayet Et
  Amin amin amin
  Cevapla
 • Vatandaş 6 ay önce Şikayet Et
  Ticarette kabile üstünlüğü yerine ticari kriterleri öne almalısınız kendi kendinize ancak böyle yardımcı olabilirsiniz.
  Cevapla
 • Ayhan Kacar 6 ay önce Şikayet Et
  Aman dikkat edin. Türkiyeliyim deyip, buralarda Türkiye aleyhine çalışan çok nankör ve hain var...
  Cevapla
 • Sakarya-Karasu.... 6 ay önce Şikayet Et
  O 1 Dolar'lık satılmışlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İçişleri Bakanı Soylu açıkladı: Silindir Operasyonu başladı!
İsveç Başbakanı Kristersson, Türkiye karşıtı eski milletvekiline cevabı yapıştırdı!