Lavrov’un Türkiye ziyareti hakkında ABD'den açıklama: Ankara ile konuşacağız

ABD Dışişleri Sözcüsü Ned Price, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un Türkiye ziyaretini yakından takip edeceklerini ve ziyaretten sonra görüşmelerle ilgili Ankara ile konuşacaklarını açıkladı.

Lavrov’un Türkiye ziyareti hakkında ABD'den açıklama: Ankara ile konuşacağız
Lavrov’un Türkiye ziyareti hakkında ABD'den açıklama: Ankara ile konuşacağız
GİRİŞ 07.06.2022 13:09 GÜNCELLEME 07.06.2022 13:09
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Price, günlük basın toplantısında gündemdeki soruları yanıtladı.

Lavrov’un Türkiye ziyaretine ilişkin bir soruya Price, "Buradan çok önemli bir şey beklemeli miyiz bilmiyorum. Elbette ki bunu yakından takip edeceğiz ve ziyaret sonrasında Türk müttefiklerimizle konuşacağız. Yine ifade ediyorum, Ukrayna ile dikkatli bir şekilde yakından koordine edilmiş her diplomatik çabayı destekliyoruz." dedi.

Price, Ukrayna’nın gıda ve gübresinin küresel piyasaya ihracı konusunda bu ülkenin de masada olması gerektiğini belirtti.

Gıda ve gübre konusundaki sorunun Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’ya müdahale ettiğinden bu yana devam eden bir sorun olduğunu vurgulayan Price, Lavrov’un Ankara’daki temaslarının bahsi geçen gübre ve gıda ihracatı sorunun çözmeye yetmeyeceğini, Ukrayna’nın da bu konuya dahil olması gerektiğini savundu.

KAYNAK: AA
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız
YORUMLAR 3
 • HIDIR BUDUR 7 ay önce Şikayet Et
  Dahaaa durunnn "çuvalın ilk taksitleri " daha bunlarrrr.. Dahaa karpuz keseceğizzz bi yere gitmeyinn...
  Cevapla
 • Mizah 7 ay önce Şikayet Et
  Devre dışı kalmak çok mu acıttı ? Biz bir gün gerçekten sizi feci bir şekilde acıtmayı umuyoruz. Tez vakitte. Tabii ilk fırsatta Rusları da.
  Cevapla
 • Denizci 7 ay önce Şikayet Et
  Siz kimsinizki ankarayla konusacaksiniz her şeyi sizemi söyleyip haber vereceğiz dunyanin basina hep bela olan sizsiniz reis kalbimiz seninle durmak yola devam allah daima turk milletini ve reisimizi korusun
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Norveç’in Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağırıldı!
Bakan Muş: En yüksek Ocak ayı ihracat rakamı