Lavrov’un Türkiye ziyareti hakkında ABD'den açıklama: Ankara ile konuşacağız

ABD Dışişleri Sözcüsü Ned Price, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un Türkiye ziyaretini yakından takip edeceklerini ve ziyaretten sonra görüşmelerle ilgili Ankara ile konuşacaklarını açıkladı.

Lavrov’un Türkiye ziyareti hakkında ABD'den açıklama: Ankara ile konuşacağız
Lavrov’un Türkiye ziyareti hakkında ABD'den açıklama: Ankara ile konuşacağız
GİRİŞ 07.06.2022 13:09 GÜNCELLEME 07.06.2022 13:09
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Price, günlük basın toplantısında gündemdeki soruları yanıtladı.

Lavrov’un Türkiye ziyaretine ilişkin bir soruya Price, "Buradan çok önemli bir şey beklemeli miyiz bilmiyorum. Elbette ki bunu yakından takip edeceğiz ve ziyaret sonrasında Türk müttefiklerimizle konuşacağız. Yine ifade ediyorum, Ukrayna ile dikkatli bir şekilde yakından koordine edilmiş her diplomatik çabayı destekliyoruz." dedi.

Price, Ukrayna’nın gıda ve gübresinin küresel piyasaya ihracı konusunda bu ülkenin de masada olması gerektiğini belirtti.

Gıda ve gübre konusundaki sorunun Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’ya müdahale ettiğinden bu yana devam eden bir sorun olduğunu vurgulayan Price, Lavrov’un Ankara’daki temaslarının bahsi geçen gübre ve gıda ihracatı sorunun çözmeye yetmeyeceğini, Ukrayna’nın da bu konuya dahil olması gerektiğini savundu.

KAYNAK: AA
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 3
 • HIDIR BUDUR 1 yıl önce Şikayet Et
  Dahaaa durunnn "çuvalın ilk taksitleri " daha bunlarrrr.. Dahaa karpuz keseceğizzz bi yere gitmeyinn...
  Cevapla
 • Mizah 1 yıl önce Şikayet Et
  Devre dışı kalmak çok mu acıttı ? Biz bir gün gerçekten sizi feci bir şekilde acıtmayı umuyoruz. Tez vakitte. Tabii ilk fırsatta Rusları da.
  Cevapla
 • Denizci 1 yıl önce Şikayet Et
  Siz kimsinizki ankarayla konusacaksiniz her şeyi sizemi söyleyip haber vereceğiz dunyanin basina hep bela olan sizsiniz reis kalbimiz seninle durmak yola devam allah daima turk milletini ve reisimizi korusun
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İstanbul'da kentsel dönüşüme destek kararları açıklandı
TÜİK açıkladı! Vatandaşların yaşam memnuniyeti belirlendi: İşverenlerin mutluluğu arttı...