Erdoğan'ın Ege Adaları resti Yunan basınında korku yarattı

Ege'deki adaları silahdırmaya başlayan Yunanistan'a son kez uyarıda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Şaka yapmıyorum felaket olur' sözleri Yunanistan basınında büyük yankı uyandırdı.

Erdoğan'ın Ege Adaları resti Yunan basınında korku yarattı
Erdoğan'ın Ege Adaları resti Yunan basınında korku yarattı
GİRİŞ 09.06.2022 15:11 GÜNCELLEME 09.06.2022 16:07
Bu Habere 185 Yorum Yapılmış

Yunanistan'ın, Ege Denizi'nde provokasyonları devam ediyor...

Lozan ve Paris Antlaşmaları ile kurulan dengeleri bozan Yunanistan, silahlandırılmaması gereken adaları, uluslararası hukuku çiğneyerek askerlerle donattı.

Yunanistan'ın bu hareketlerine en büyük tepki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi...

Bugün Ege'de düzenlenen Efes-2022 Tatbikatı'nı izlemek için bölgeye gelen Erdoğan, dev tatbikat sonrası açıklamalarda bulundu.

"ŞAKA YAPMIYORUM UYARIYORUM!"

Yunanistan'ın adalarda silahlanma konusunda son bir kez daha uyardığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Adaları silahlandırmaktan vazgeçmeye davet ediyorum, şaka yapmıyorum, ciddi konuşuyorum. Yunanistan'ı pişmanlıkla sonuçlanacak hayallerden uzak durması, aklını başına alması konusunda ikaz ediyorum." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu uyarısı ise Yunan medyasında peş peşe son dakika haberi olarak duyuruldu.

YUNAN MEDYASINDA BÜYÜK YANKI UYANDIRDI

Bir gece ansızın...

Ülkedeki tüm medya kuruluşları, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözlerini ise "Şaka yapmıyoruz, bir gece ansızın geleceğiz." ifadeleriyle yer verdi.

ABD ve AB'ye rağmen...

Erdoğan'ın uyarı mesajını tatbikat üzerinden de gören Yunan medyası, "Türk tarafı, Yunanistan'ın yanında yer alan ve ABD ve AB'ye rağmen  askeri tatbikatlarla ilerliyor." ifadelerini de öne çıkardı.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 185
 • Leylaa 2 yıl önce Şikayet Et
  Adam yanı reıs bağrına bastı senı ulkesınde misafir ettı ılıskılerı düzeltelim dedı dostca yaklaştı daha ne yapsın baska ulkelerı katma bız bıze yeteriz dedı sen ne yaptın f16 laro cermeyın Turkıye kıyılarına yıgdın topladın askeri ustlerı
  Cevapla
 • Kamil 2 yıl önce Şikayet Et
  Manisa'da bir tarlada çıkan yüzeysel petrol emaresi , ayrıca Taşoz adasında Petrol çıkarılması , Ege Denizinde Petrol rezervleri olabileceğini göstermektedir . Birleşmiş Milletler Adalet Divanında , Türkiye Ege ve Doğu Akdeniz MEB yetki bölgemiz , Paris ve Lozan Antlaşmaları haklarımız için Yunanistan'ı dava etmeliyiz .
  Cevapla
 • Zulfikar 2 yıl önce Şikayet Et
  Adalar kesinlikle geri alınacak.Bu temenni değil hakikattir.ABD nin ayakları sallanıyor.Yıkılması yakındır.INS.
  Cevapla
 • Kamil 2 yıl önce Şikayet Et
  Uluslararası cemiyet tarafından kabul görmeyen bir mücadelenin sonuçları ağır olabilmektedir . Önce Türkiye Ege MEB 'i ve FIR sahamız BM'de tasdik edilmeli , Sonra Paris ve Lozan Antlaşmaları hakkımız için BM'ye dava açmalıyız . Önce Türkiye Ege MEB ve FIR hattımız BM'de tasdik edilirse , İkinci davanın sonucu ne olursa olsun , Türkiye'nin Ege MEB'i içerisinde ve FIR bölgesinde kalan adalar her halükarda Türkiye'nin kontrolünde olur . Yunanistan UNCLOS ' a göre Okyanus takım ada devleti gibi bir MEB hakkı ilan edemeyeceği için , Avrupa ve Asya kıtaları arasında kalan “ Ege İç Denizi ” için ortay hattı çizilip , Türkiye MEB'i BM'de tasdik edilecektir .
  Cevapla
 • Türk 2 yıl önce Şikayet Et
  Belki bir gece belki bir sabah.. Ansızın hile ve oldubittilerle kaybettiğimiz adaları geri alma vaktidir...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İzmir'deki orman yangınında hayatını kaybetmişti: Son sözleri ortaya çıktı!
Milyonların gözü bu toplantıda! Kabine toplanıyor! Başkan Erdoğan duyuracak