NATO: Türkiye'nin meşru endişelerini gidermek için çalışıyoruz

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği için yaptıkları başvuru hakkında Türkiye'nin meşru endişeleri bulunduğunu, bunları gidermeye çalıştıklarını söyledi.

NATO: Türkiye'nin meşru endişelerini gidermek için çalışıyoruz
NATO: Türkiye'nin meşru endişelerini gidermek için çalışıyoruz
GİRİŞ 23.06.2022 15:33 GÜNCELLEME 23.06.2022 20:29
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Çekya Başbakanı Petr Fiala ile NATO karargahındaki görüşmesinden sonra basına açıklama yaptı.

28-30 Haziran'daki Madrid Zirvesi'nde görüşülecek konulardan birinin Finlandiya ve İsveç'in üyelik başvuruları olduğunu hatırlatan Stoltenberg, başvuruları "tarihi" gelişme olarak değerlendirdi.

Stoltenberg, tüm müttefiklerin güvenlik endişelerinin ele alınmasını ve katılım sürecinde ilerleme sağlamak istediklerini ifade ederek, "Türkiye'nin meşru güvenlik endişeleri bulunuyor. Finlandiya ve İsveç ile bunları gidermek için çalışıyoruz." dedi.

Madrid Zirvesi'nde görüşülecek konulara da değinen Stoltenberg, İttifakın yeni Stratejik Konsept belgesinin kabul edileceğini, Ukrayna'ya yardımların ele alınacağını, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy'in liderlere hitap edeceğini, NATO'nun harcamaları ve yük paylaşımının değerlendirileceğini söyledi.

KAYNAK: AA
Abdurrahman Koç Haber7.com - Editör
Haber 7 - Abdurrahman Koç
YORUMLAR 2
  • vatan 2 yıl önce Şikayet Et
    bu bir fırsattır, tüm nato üyelerine pkk/ypg ye verdikleri tüm askeri, ekonomik ve siyasi desteği kesmedikleri sürece natonun genişlemesine izin vermeyeceğimiz açıkça anlatılmalıdır...
    Cevapla
  • Mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
    Sadece abd çıkarlarına çalışan nato.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Hamas lideri Haniye'nin acı kaybı! Katil israil bombaladı
Yelek krizi sonrası Arda Güler'den ilk hamle geldi