İsrail Başbakanı Bennett'ten Başkan Erdoğan'a özel teşekkür

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, Türk ve İsrail güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlarının, Türkiye'de bulunan İsraillilerin zarar görmesini engellediğini söyledi.

İsrail Başbakanı Bennett'ten Başkan Erdoğan'a özel teşekkür
İsrail Başbakanı Bennett'ten Başkan Erdoğan'a özel teşekkür
GİRİŞ 28.06.2022 19:19 GÜNCELLEME 28.06.2022 19:19
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

İsrail Başbakanlığının Twitter hesabından yayınlanan görüntülü açıklamada Bennett, "Geçtiğimiz aylarda ve özellikle son haftalarda İstanbul ve Türkiye'nin diğer bölgelerindeki İsrail vatandaşlarını hedef alma girişimlerini engellemek için operasyonlar gerçekleştiren güvenlik teşkilatımıza ve Türk güvenlik teşkilatına teşekkür ediyorum" dedi.

Operasyonların başarılı olduğunu ve İsraillilerin hayatını kurtarmada başarılı oluduğunu aktaran Bennett, vatandaşlarını uyanık olmaya çağırdı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A ÖZEL TEŞEKKÜR

Bennett, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yardımcılarına, Türkiye'de İsraillilerin hedef alınmasını engellemedeki işbirlikleri için özel teşekkürlerimi sunmak istiyorum." dedi.

Başbakanlıktan yapılan yazılı açıklamada ise, "Güvenlik teşkilatları tarafından yürütülen ortak bir İsrail-Türkiye ortak çabası çerçevesinde, İstanbul'da İsrail vatandaşlarını hedef alan çok sayıda İran hücresinin engellendiği" kaydedildi.

Türk güvenlik servislerinin İran Devrim Muhafızları'nın emriyle çalıştıkları belirtilen birkaç İran hücresini ortaya çıkardığı ifade edilen açıklamada, yapılan önleyici operasyonlarla, Türkiye'deki İsrail vatandaşlarının karşı karşıya olduğu tehdit düzeyinin düşürüldüğüne dikkat çekildi.

KAYNAK: AA
Yahya Gür Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Yahya Gür
YORUMLAR 3
 • Ufuk 5 ay önce Şikayet Et
  İranda o kadar yahudi yaşıyor ki.şimdi bu iran neden türkiyede olay çıkarmak istiyor.
  Cevapla
 • vatan 5 ay önce Şikayet Et
  Bunları haber yapmayın...adam israil vatandaşlarına Türkiye ye gitmeyin diye mesaj veriyor dahası Türkiye nin güvenli bir ülke olmadığı algısını tüm dünyaya ilan ediyor...
  Cevapla
 • cihangir 5 ay önce Şikayet Et
  iran bu cesareti nereden buluyor? bir tane bile turiste zarar gelseydi, bu seneki rezervasyonların çoğu iptal edilecekti. bu iki ülkenin sorunları varsa kendi ülkelerinde halletsinler.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Altılı masanın yeni sistemine tepki yağıyor! 'Bu apaçık bir darbedir'
İBB'nin dergisinde LGBT propagandası: Kuşatma altındaki sanat!