Alman medyası: PKK/YPG’nin gelir kaynakları uyuşturucu ve insan kaçakçılığı

Alman Deutschlandfunk haber sitesi terör örgütü PKK/YPG'nin iç yüzünü ortaya koydu. Sitede yer alan habere göre terör örgütü, yasa dışı göç, uyuşturucu ve insan kaçakçılığı konularında faaliyet göstererek maddi kazanç sağlıyor.

Alman medyası: PKK/YPG’nin gelir kaynakları uyuşturucu ve insan kaçakçılığı
Alman medyası: PKK/YPG’nin gelir kaynakları uyuşturucu ve insan kaçakçılığı
GİRİŞ 01.07.2022 22:43 GÜNCELLEME 01.07.2022 22:44
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Terör örgütü PKK/YPG'nin karanlık yüzü Alman medyasının da gündeminde yer alıyor. Deutschlandfunk'un haberine göre örgütün ana geliri Suriye ve Irak'ın kuzeyinden elde ediliyor.

"BATI'NIN SURİYE'DE PKK/YPG'YE DESTEĞİ ÇOKLU SONUCU OLAN BİR FELAKET"

Viyana Ulusal Savunma Akademisi'nden Walter Posch'un görüşlerine yer verilen haberde, terör örgütünün yasa dışı göç, uyuşturucu ve insan kaçakçılığından yüklü miktarda para kazandığı belirtiliyor.

Walter Posch, Batı dünyasının Suriye'de PKK/YPG'ye desteğini de "Çoklu sonucu olan bir felaket" olarak niteliyor; PKK/YPG terör örgütünün demokratik toplum söylemlerine Batı'nın kandığını vurguluyor.

İTİRAF GELMİŞTİ: ABD SURİYE'DE PKK BAĞLANTILI YPG İLE ÇALIŞTI

Deutschlandfunk'un haberinde ABD'nin eski Irak ve Suriye Büyükelçisi James Jeffrey'nin PKK-YPG bağlantısını açıklaması da yer aldı.

Jeffrey, mayıs ayında Washington'ın 2014 yılından bu yana Suriye'de terör örgütü PKK ile bağlantılı bir örgütle çalıştığını söylemiş ve bu örgütün YPG olduğunu itiraf etmişti. Haberde ayrıca Jeffrey'in, PKK'nın artık Irak'ın kuzeyinde ve Suriye'nin bazı bölgelerinde etkisini artırdığı, Türkiye için ciddi bir tehdit oluşturduğunu vurguladığına da yer verildi.

KAYNAK: TRT HABER
Enes Kılıç Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Enes Kılıç
YORUMLAR 16
 • Dağdelenoğlu 5 ay önce Şikayet Et
  PKKnın gelirleri uyuşturucu, insan kaçakççılığı ve haraç toplamaktan ibaret değil. Bir de terör sevici batılıların para ve silah desteği. Bunu niye yazmıyorlar acaba?
  Cevapla
 • Salih 5 ay önce Şikayet Et
  bu amerikalı eski bürokrat ve askerler aktif görevdeyken teröristlerle kol kola gezip her türlü desteği veriyorlar, emekli olunca adamlara birden ne oluyorsa Türkiye haklı, bunlar terörist demeye başlıyorlar. istisnasız hep aynı şey oluyor.
  Cevapla
 • başkan 5 ay önce Şikayet Et
  Adam işine geleni görmek istediğini görür bize düşen Almanlarla beraber ırakı ve teroristlri gömmek ırakın suyunu kesin
  Cevapla
 • nimet 5 ay önce Şikayet Et
  Hayret doğrusu.. Nasıl olmuş ta böyle bir haber ya pa bil miş ler..
  Cevapla
 • Mehmet 5 ay önce Şikayet Et
  Bunlar Cark ediyorsa vardir yeni bir Planlari Yoksa kolay kolay iyilik melegi olmazlar Almanlar Amerikalilardanda tehlikelidir Bu Kis donsunlarda akillari baslarina gelsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Apple Car'ın piyasaya çıkacağı tarih ve fiyatı belli oldu! Otomobil severler heyecanlı
Hükümetten sürpriz hazırlık! Peş peşe müjdeler yolda: Gençler ve emekliler...