NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Rusya bu savaşı kazanırsa, sıra diğer ülkelere gelir

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Rusya'nın Ukrayna'daki savaşı kazanması halinde "sıranın diğer komşu ülkelere gelebileceğini" söyledi.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Rusya bu savaşı kazanırsa, sıra diğer ülkelere gelir
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Rusya bu savaşı kazanırsa, sıra diğer ülkelere gelir
GİRİŞ 04.08.2022 17:11 GÜNCELLEME 04.08.2022 17:12
Bu Habere 49 Yorum Yapılmış

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Norveç'te İşçi Partisi tarafından düzenlenen yaz kampında yaptığı açıklamada, "Rusya bu savaşı kazanırsa, Putin şiddetin işe yaradığını düşünecek. Daha sonra sıra Rusya'nın diğer komşularına gelebilir" dedi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Norveç'te İşçi Partisi tarafından düzenlenen yaz kampında önemli açıklamalarda bulundu. Rusya'nın Ukrayna'daki saldırılarına değinen Stoltenberg, "Başkan Putin, kendi siyasi hedefleri için askeri güçlerle birlikte masum bir ülkeye ve insanlara saldırdı. Bu durumda NATO'nun iki taslağı var. İlki Ukrayna'ya destek olmak, ikincisi ise, bu savaşın yayılmasını önlemek. Öncelikle, Ukrayna'ya kendi savunmalarını yapmaları için destek sağlamalıyız. Ukrayna halkı, savaş boyunca müthiş bir cesaret örneği gösterdi. Rusya'nın 2014 yılında Kırım'ı işgalinde NATO ve aralarında NATO üyesi olan ABD, Kanada, İngiltere ve Türkiye gibi ülkeler Ukrayna'nın arkasında durmuştur" dedi.

"İKİNCİ DÜNYA SAVAŞINDAN BERİ GÖRMEDİĞİMİZ SALDIRILARI GÖRÜYORUZ"

Rusya'nın 40 milyon nüfusa sahip bağımsız bir ülkeye saldırdığını ifade eden Stoltenberg, "Başkan Putin'in Ukrayna'daki hedeflerine ulaşamaması bizim lehimize olacaktır. İkinci Dünya Savaşı'ndan beri sivillere bu denli bir saldırı ve yıkım görmemiştik. Buna kayıtsız kalamayız. Eğer Rusya bu savaşı kazanırsa, Putin şiddetin işe yaradığını düşünecek. Daha sonra sıra Rusya'nın diğer komşularına gelebilir" açıklamasında bulundu.

"ABD SENATOSU KATILIM PROTOKOLLERİNİ ONAYLADI"

Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliklerine de değinen Stoltenberg, "Birkaç saat önce ABD Senatosu, katılım protokollerini onayladı. Şu ana kadar müttefiklerimizden 23'ü Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğini onaylamış oldu. NATO tarihindeki en hızlı ilerleyen katılım süreci oldu. Putin, NATO'yu genişleyen ve saldırgan olarak tanımlıyor. Bu bizim asla kabul etmeyeceğimiz bir durum" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
Abdurrahman Koç Haber7.com - Editör
Haber 7 - Abdurrahman Koç
YORUMLAR 49
 • Dağdelenoğlu 4 ay önce Şikayet Et
  Eğer Rusya bu savaşı kazanırsa, Herkes Rusya ekseninde tek kutuplu dünyada yaşamak zorunda kalır.
  Cevapla
 • KEMAL 4 ay önce Şikayet Et
  oyuna gel oyuna ! eeee rusya sizi de isgal edecek etmeden abd den fransadan almanyadan ingiltereden bolca silah alın bolca...çekler polonyalılar bulgarlar moldovyalilar litvanyalılar vb. alın aĺında abd ye fransaya ingiltereye almabyaya isveçe milyon milyar dolarlar kazandırın haydi durmayın
  Cevapla
 • Hoca Nasrettin 4 ay önce Şikayet Et
  Ukrayna'ya destek olun yoksa Rusya ilerlerse sıra sizede gelir diyerek korku psikolojisini kullanarak Ukrayna'ya destek arıyor.
  Cevapla
 • ahmet çiçek 4 ay önce Şikayet Et
  nato deyil bütün dünyada ne kadar terör varsa hepsi ordan yönetiliyor insllah sıra natoyada gelir fitnenin başı orda çünkü
  Cevapla
 • ahmet çiçek 4 ay önce Şikayet Et
  inşaallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazprom Başkanı ile görüştü
TPAO yeni bir kuyu daha açıyor: Siirt’te petrol arayacak