İsrail Fransa'ya kafa tuttu: Yaptığınız anlaşma bizi bağlamaz

İsrail Başbakanı Lapid, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüşmesinde, "İran ile yürütülen nükleer müzakereler sonucu varılacak anlaşmaya bağlı kalmayacaklarını ve Tahran'ın nükleer güç elde etmemesi için her şeyi yapacaklarını" söyledi.

İsrail Fransa'ya kafa tuttu: Yaptığınız anlaşma bizi bağlamaz
İsrail Fransa'ya kafa tuttu: Yaptığınız anlaşma bizi bağlamaz
GİRİŞ 23.08.2022 00:40 GÜNCELLEME 23.08.2022 00:40
Bu Habere 53 Yorum Yapılmış

İsrail hükümetinden yapılan yazılı açıklamaya göre Yair Lapid, Macron ile İran nükleer müzakerelerine ilişkin telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

İsrail'den nükleer anlaşma yorumu: Kötüİsrail'den nükleer anlaşma yorumu: Kötü

Hizbullah Genel Sekreteri Nasrallah tehdit ettiHizbullah Genel Sekreteri Nasrallah tehdit etti

İran'ın nükleer anlaşmaya geri dönmesine ve İran'a daha fazla taviz verilmesine karşı olduklarını ifade eden Lapid, "İsrail, bu anlaşmaya bağlı kalmayacak ve Tahran'ın nükleer kapasite elde etmesini önlemek için her şeyi yapacağız." ifadelerini kullandı.

Lapid, İranlıların nükleer müzakerelere "ya al ya git biçiminde" yeni bir teklifle yaklaştığını Fransa Cumhurbaşkanı'na aktararak, İranlıların daha önceden nükleer programa ilişkin 2015'te imzalanmış Kapsamlı Ortak Eylem Planı'na (KOEP) yeni maddeleri ekletmeye çalıştığını savundu.

İsrail Başbakanı, bu yeni anlaşmanın "İran'ın terör ağına güçlü yatırım akmasının ve ordusunu güçlendirmesinin önünü açacağını" vurguladı.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un da İran'ın nükleer silah elde etmesinin önlenmesi konusuna bağlılığını vurguladığı ifade edildi.

İran ile nükleer anlaşmanın tarafları arasında Nisan 2021'den bu yana devam eden müzakerelerde sona gelinirken, müzakerelerin koordinatörlüğünü üstlenen Avrupa Birliğinin (AB) sunduğu taslak anlaşma metni sonrasında taraflar nihai anlaşmaya varma konusunda pozitif mesajlar vermişti.

KAYNAK: AA
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız
YORUMLAR 53
 • Eninde Sonunda 1 ay önce Şikayet Et
  hadi sıkıyorsa israil ile baş et fransa.... gücün yetmez .... okyanus sularına gömerler seni ey fransa.....
  Cevapla
 • dostt birr 1 ay önce Şikayet Et
  israil fransaya kafa tutar zaten.israil orta-doğuda abd nin sözcüsüdür. ve ussudur.fransa iran yaklaşımı ilk değildir..iran demek fransa demektir.iran fransanın sözcüsü ve askeri üssüdür...dikkat edin hem iran hem fransa pkk ypg besler.ortak noktaları bize karşi ďüşman..israile filan ne fransa ne iran bulaşmaz..
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  İsrail yanında değiliz ancak osmanlıya ve türkiyeye düşman iranmı yüzakı
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Yazıklar olsun. Müslümanların yüz akı İran İslam Cumhuriyetine bu kinin kaynağı ne? Kudüs işgalcisi siyonist devletin başının belası olan İslam ülkesini; işgal devleti ile bir tutanları kınıyor, lanetliyorum. Büyükelçilik mi açması gerekiyor siyonist çete devletinin bizim gibi? Yoksa normalleşmesi mi gerekiyor şekil a'daki gibi? Ya da ticaret gemilerinin yol yapması mı lazım denizden ve karadan?
  Cevapla
 • haluk 1 ay önce Şikayet Et
  İran ne zaman islama hizmet ettiki Trk dertleri ayrımcılık ve Şia Sunnilere eziyet edenleri bu şekilde savunmak ne iş?
  Cevapla
 • Millet 1 ay önce Şikayet Et
  İran, hangi silahı ile hangi kafiri hangi yahudiyi vurmuş ki. İran bütün silahları ile islam düşmanlığı yapmaktadır. İranın düşmanı Müslümanlardır, kafirin partneridir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Memur zammı için 3 aylık enflasyon farkı belli oldu: İşte yüzde 23 hesabı ile yeni maaş listesi
İmamoğlu'ndan ilginç metro çıkışı: Jet cevap: İnşaallah iyisinizdir...