Tayland'da okul servisinde unutulan çocuk öldü

Tayland'da, okul servisinde unutulan 7 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Tayland'da okul servisinde unutulan çocuk öldü
Tayland'da okul servisinde unutulan çocuk öldü
GİRİŞ 31.08.2022 21:36 GÜNCELLEME 31.08.2022 21:36
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Tayland'ın Çonburi kentindeki bir okul servisinde 7 yaşındaki çocuğun cansız bedeni bulundu. Polisin soruşturma başlattığı olayda, 2. sınıf öğrencisi Khemnit Thongyu'nun okul servisinde unutulduğu ortaya çıktı.

Servis şoförünün polis sorgusunda, tüm çocukları okula bıraktıktan sonra aracı park ettiğini ve daha sonra okul çıkışı çocukları yeniden alarak evlerine götürmek üzere beklediğini söylediği ortaya çıktı. Akşam saatlerinde okul servisinin kapısını açtığını ve Thongyu'nunu yüzüstü düşmüş ve baygın şekilde bulduğunu ifade eden şoför, durumu hemen öğretmenlere bildirdiğini söyledi. Phanthong Hastanesi'ne sevk edilen çocuk hayatını kaybetti.

İhmal şüphesi

Küçük çocuğun ailesi, Thongyu'nun ölümündeki ihmal şüphesi nedeniyle okul hakkında Çonburi Phanthong bölge polisine şikayette bulundu.

Tayland'ın başkenti Bangkok yakınlarında 2016 yılında okul servisinde unutulan 3 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetmiş ve servis şoförü ilhmalkarlıkla suçlanmıştı. Halk sağlığı kurumları, 2014 ila 2020 yılları arasında 130 çocuğun araçta unutulduğunu veya bırakıldığını açıklamıştı.

KAYNAK: İHA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • dostacısı 1 yıl önce Şikayet Et
    İzmir deki aynı olay aklıma geldi yazık olmuş
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Gazzeli hamile kadın, İsrail askerlerinin kendisine yaşattığı zulmü anlattı!
İkinci Seçil Erzan vakası patladı! Tunceli'de 100 milyon dolarlık vurgun