Beyaz Saray'dan Türkiye mesajı: Memnuniyetle karşılıyoruz

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, Rusya ile Ukrayna arasında 200'den fazla esirin takası konusunda oynadığı rol nedeniyle Türkiye'ye teşekkür etti.

Beyaz Saray'dan Türkiye mesajı: Memnuniyetle karşılıyoruz
Beyaz Saray'dan Türkiye mesajı: Memnuniyetle karşılıyoruz
GİRİŞ 23.09.2022 23:53 GÜNCELLEME 23.09.2022 23:54
Bu Habere 89 Yorum Yapılmış

Jean-Pierre, günlük basın toplantısında, Rusya ile Ukrayna arasında gerçekleşen esir takasına ilişkin soruyu yanıtladı.

ABD'nin, Ukrayna ile Rusya arasındaki esir takasını memnuniyetle karşıladığını belirten Jean-Pierre, takasla 2 ABD vatandaşının da özgürlüğüne kavuştuğuna işaret etti.

'ABD'LİLERİN EVLERİNE DÖNMESİNİ SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ'

Jean-Pierre serbest kalan ABD'lilerin bir an önce evlerine dönmesini sabırsızlıkla beklediklerini belirterek, "Ayrıca, Suudi Arabistan ve Türkiye hükümetine, Rusya ve Ukrayna arasındaki esir takasında arabuluculuk yaptıkları için teşekkür ediyoruz." ifadesini kullandı.

ABD Dışişleri Bakanlığının Ukrayna'ya yönelik "seyahat etmeyin" uyarısına da dikkati çeken Jean-Pierre, "Ukrayna'ya savaşmak için gitmek doğru değil ve bu kişiler ciddi risklerle karşı karşıya kalıyor. ABD, sizin güvenliğinizi garanti edemez." mesajını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Eylül'de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile yürüttüğü diplomasi trafiği sonucunda Rusya ve Ukrayna arasında 200 esirin mübadelesinin gerçekleştiğini açıklamıştı.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Gece sorumlusu' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 89
 • Adalı 1 yıl önce Şikayet Et
  Yarın bir gün sizinde askeriniz esir düşerse ilk yardım isteyeceğiniz yine bu TÜRKİYE dir. Ama gelde bunu coni ye anlat
  Cevapla
 • l.s.yıldız 1 yıl önce Şikayet Et
  sen al o memnuniyetini...
  Cevapla
 • hemmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Sahtekar, ikiyüzlü şeytanlar. İşiniz gücünüz dünyayı karıştırmaktır. Allah'ın laneti üzerinizde olsun.
  Cevapla
 • Orhan Öztürk 1 yıl önce Şikayet Et
  hayranlık duyun bunlar başlangıç
  Cevapla
 • MAG/0731 1 yıl önce Şikayet Et
  Sizin Teşekkür veya Takdirleriniz bizi ilgilendirmiyor ! Değişik kostümler giydirip Beslediğiniz Terör örgütlerle hiçbir zaman ebediyyen Türkiye Cumhuriyetinin büyümesini ve Gelişmesini hiçbir zaman engelleyemiyeceksiniz ! Şu “GREEN CARD “nızı biraz arttında seçimden sonra kaçan çook olacak ! ..
  Cevapla
 • Suat erdoğan 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar böyle Günlük yaşarlar bugün olanları yarın unuturlar yine türkiye kötü Olur şavaş iyi birşey değil esir düşmek hiç iyi değil bir sürü işkence insan üzülüyor Allah razı olsun Tayyip erdoğandan 200 kişi yi kurtardı inşallah o 200 kişi unutmaz iyiliği
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ülke TV "8. Spor ve Spor Ödülleri" sahiplerini buldu
Başkan Özlü Haber7'ye konuştu: İsrail ürünlerine yasak getirdik!