FETÖ'cü Enes Kanter, Yunanistan'a "sahip çıktı": Erdoğan'ın sözleri kabul edilemez

Yunan televizyonuna konuşan FETÖ'cü Enes Kanter, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yunanistan için söylediği sözlerin "kabul edilemez" olduğunu belirterek, "Yunanistan mültecileri çok sıcak karşılıyor" dedi.

GİRİŞ 24.09.2022 13:15 GÜNCELLEME 24.09.2022 13:16
Bu Habere 512 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurul Toplantısı'nda yaptığı açıklamalar, FETÖ'cü Enes Kanter'i üzmüşe benziyor.

Erdoğan'ın mülteci meselesi üzerinden Yunanistan'a yüklenmesini hedef alan Kanter, Erdoğan'ın gerçekleri çarpıttığını söyledi.

"ERDOĞAN'IN SÖZLERİ KABUL EDİLEMEZ"

Yunanistan'ın mültecilere kollarını açtığını ifade eden FETÖ'cü Kanter, Alpha TV'ye verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı:

"Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler'de Yunanistan hakkında söyledikleri kabul edilemez. İnsan haklarına saygı göstermiyor. Türkiye'de çok sayıda siyasi tutsak var. Benim Türkiye'mde demokrasi yok. O bunların hiçbirinden bahsetmiyor ama Yunanistan'dan bahsediyor. Bana göre Yunan halkı ve Yunanistan, tüm göçmenlere kollarını açtı ve onları sıcak bir şekilde karşıladı."

FETÖ'CÜLERİN İLK KAÇIŞ NOKTALARINDAN BİRİ YUNANİSTAN

15 Temmuz 2016'dan bu yana çoğu FETÖ üyesi yaklaşık 20 bin Türk vatandaşı, Ege Adaları veya Meriç Nehri üzerinden Yunanistan'a geçiş yaptı. Bir kısmı buradan Avrupa'nın diğer ülkelerine geçerken, yaklaşık 9 bini ise Yunanistan'da siyasi sığınma talebinde bulundu.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan, BM kürsüsünde yaptığı konuşmada, "Yunanistan'ın Ege'de göçmenlere zulmünün giderek arttığını görüyoruz. Yunanistan hukuksuz, pervasız geri itmeleriyle Ege'yi bir mülteci mezarlığına çevirmektedir. Geçen hafta 9 aylık Asım bebek ve 4 yaşında Abdulvahap aileleriyle birlikte Yunan Sahil Güvenlik güçlerinin botlarını batırması sonucu vefat etmiştir. Avrupa'nın ve BM kurumlarının insanlığa karşı suç teşkil eden bu acımasızlıklara artık 'dur' demesinin vakti çoktan gelmiştir" ifadelerini kullanmıştı.

KAYNAK: HABER7
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 512
 • Osmanlı torunu 1 yıl önce Şikayet Et
  Kes lan yunan bozması kanı bozuk vatan haini ALLAH senin ve senin gibilerin belasını versin
  Cevapla
 • HÜSEYİN 1 yıl önce Şikayet Et
  boşuna dememiş yüce dinimiz " Küfür tek millettir." örnek tam da bu işte...Körler sağırlar,birbirini ağırlar.
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Fetö cehennemdeki Ateşin bol olsun Allah Rahmet yüzü göstermesin senin gibi hainlere
  Cevapla
 • TC Muhammet 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye'li değil Deylemli bir haşhaşisin
  Cevapla
 • Derler 1 yıl önce Şikayet Et
  Neyzen Teyfiğin şiirinde bahsettiği geride bırakılanlar yuvalarına dönmüş, devamını bekliyoruz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'li asker İsrail Büyükelçiliği önünde kendini yaktı! Dünyada gündem oldu! ABD basını...
Hayatımızı değiştirecek teknoloji! Tüm detaylar ortaya çıktı