Nikos Anastasiadis haddi aştı! Türkiye ile ilgili skandal ifadeler

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin İngiltere'den bağımsızlığını kazanmasının 62. yıldönümünde Lefkoşa'da dün düzenlenen askeri törende konuşan Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis, Türkiye'ye yönelik skandal açıklamalar yaptı.

Nikos Anastasiadis haddi aştı! Türkiye ile ilgili skandal ifadeler
Nikos Anastasiadis haddi aştı! Türkiye ile ilgili skandal ifadeler
GİRİŞ 02.10.2022 12:55 GÜNCELLEME 02.10.2022 12:55
Bu Habere 131 Yorum Yapılmış

Türkiye ve Yunanistan arasında son dönemde hızla artan gerilime ABD'nin de dahil olmasıyla bölgede tansiyon yükseliyor. ABD'nin geçen ay Güney Kıbrıs'a yönelik silah ambargosunu kaldırması da Türkiye-ABD hattında krize yol açmış, Türkiye kararı şiddetle kınadığını duyurmuştu.

TÜRKİYE'YE YÖNELİK SKANDAL SUÇLAMA

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin İngiltere'den bağımsızlığını kazanmasının 62. yıldönümünde Lefkoşa'da dün düzenlenen askeri törende gündemin ilk sırasında yine Türkiye vardı. Güney Kıbrıs Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis, törende yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bölgede gerilimi artırmaya çalıştığını öne sürdü.

"KURDUĞUMUZ STRATEJİK İTTİFAKLAR BİZİ KORUYOR"

Avrupa Birliği (AB) üyeliğinin Güney Kıbrıs'ı bir kalkan gibi kuşattığını söyleyen Anastasiadis, "Komşu ülkeler ve diğer AB ülkelerinin yanı sıra Türk hükümetinin yeni söylemleriyle ilgili endişelerimizi anlayan ve paylaşan diğer güçlerle kurduğumuz stratejik ittifaklar bizi koruyor" yorumunda bulundu.

"TÜRKİYE'NİN BİZİ ÇATIŞMAYA SÜRÜKLEMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ"

Güney Kıbrıs ordusunu güçlendirmeye devam edeceklerini kaydeden Anastasiadis, "Türkiye'nin bizi çatışmaya sürüklemesine izin vermeyeceğiz" dedi. Güney Kıbrıs lideri, Türkiye'ye karşı askeri ve siyasi önlemler aldıklarını kaydederek "Oturup beklemeyeceğimiz konusunda kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 131
 • vay baa 1 yıl önce Şikayet Et
  Demeyinnn, ekonidas bunun da heykelini diker artıkın...
  Cevapla
 • Cengiz 1 yıl önce Şikayet Et
  Umarım bir Mehmetçik tarafından , esfel-i safiline gönderilirsin .
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Cami duvarını kirletmeye meyilli itler hep bizi mi buluyor ya…
  Cevapla
 • Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Seni kimse koruyamaz güçcük yunannn.. Haddini aşma.. Yoksa 74 de o yoklukta yaptıklarımızı şimdi bi kaç saatte yaparız.. Ona göre
  Cevapla
 • Osmanlı tokadı 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu söylefiklerinize,bir sene sonra pişman olaçaksınız.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ebu Ubeyde'nin çağrısına Kâbe İmamı Sudeys'den manidar karşılık! Milyonlar amin dedi
Bayram günü taşlı sopalı ve silahlı kavgada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı