İstanbul'da üst düzey görüşme!

Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan’ın İstanbul’da Ukrayna Devlet Başkanlık Ofisi Başkanı Andriy Yermak ile bir araya geldiği aktarıldı.

İstanbul'da üst düzey görüşme!
İstanbul'da üst düzey görüşme!
GİRİŞ 03.10.2022 06:17 GÜNCELLEME 03.10.2022 06:17
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

ABD ve Ukrayna, İstanbul’da üst düzey görüşme gerçekleştirdi. Beyaz Saray tarafından yapılan yazılı açıklamada, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan’ın İstanbul’da Ukrayna Devlet Başkanlık Ofisi Başkanı Andriy Yermak ile bir araya geldiği aktarıldı.

Açıklamada, “Sullivan, ABD'nin Ukrayna'nın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne kararlı desteğinin altını çizdi. ABD ve müttefiklerinin, Rusya'nın Birleşmiş Milletler Sözleşmesi de dahil olmak üzere uluslararası hukuku alenen ihlallerine pabuç bırakmayacağını ve Rusya'nın sözde ilhakına destek sağlayan herhangi bir kişi, kuruluş veya ülkeye ciddi maliyetler yükleyeceğini aktardı” denildi.

Sullivan ve Yermak’ın görüşmede, Zaporijya Nükleer Santrali'ndeki durumu ve Ukrayna'nın dünyaya gıda ihraç etmek için Birleşmiş Milletler ile devam eden çalışmalarını ele aldığı aktarılan açıklamada, “Sullivan, ABD’nin Ukrayna halkını bağımsızlıklarını ve demokrasilerini savunurken desteklemeye kararlı olduğunu vurguladı” denildi.

KAYNAK: İHA
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 1
  • Deli gadir 1 ay önce Şikayet Et
    Hem abd yunani kiprisi silaha bogacak hemde abd diplomatlari istanbulda cirit atacaklar tuhafdegilmi abd resmen bize ambargo uyguluyor dusmani acik cek yaziyor abd diplomatlari ulkemizde heristedigini yapiyorlar bula bula turkiyeyemi bulmuslar gorusecek gitsinler avrupada gorussunler hukumet neyin pesinde bi ates puskuruyor bide ayaklarina hali yaziyor allahim ulkemize koru reis artik ya a de yada b. De
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Süre 1 yıla düşürüldü: O telefonlar kullanılamayacak!
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan büyüme mesajı