Libya'dan Yunanistan'a rest: Sizi ilgilendirmez!

Libya Ulusal Birlik Hükümeti Sözcüsü Muhammed Hamude, ülkesinin, Girit'in karasuları konusunda Yunanistan ile aynı fikirde olmadığını söyledi.

GİRİŞ 04.10.2022 22:30 GÜNCELLEME 05.10.2022 09:48
Bu Habere 71 Yorum Yapılmış

Trablus merkezli "February" televizyon kanalına konuşan Hamude, Türkiye ve Libya arasında hidrokarbon alanında imzalanan mutabakat muhtırası aleyhindeki açıklamaların, bilgi eksikliğinden ve söylentilerden kaynaklandığını belirterek, "Mutabakat muhtırası karşılıklı Libya-Türk meselesidir ve bu meseleye müdahaleyi reddediyoruz." ifadelerini kullandı.

Mutabakat muhtırasının Libya'nın enerji alanındaki potansiyeli açısından önemli fırsatlar sağlayacağını vurgulayan Hamude, "Libya, Girit'in karasuları konusunda Yunanistan ile aynı fikirde değil ve bazı anlaşmazlık konuları var." dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan oluşan heyet, günübirlik resmi ziyaret için dün Libya'nın başkenti Trablus'a gelmişti.

Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed el-Menfi, Başbakan Abdulhamid Dibeybe, Dışişleri Bakanı Necla Menguş ve Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Halid el-Mişri ile görüşmeler yapılmış ve Libya tarafı ile hidrokarbonlar ve protokol alanlarındaki mutabakat muhtıraları imzalanmıştı.

KAYNAK: AA
Enes Kılıç Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Enes Kılıç
YORUMLAR 71
 • Can Itın 1 ay önce Şikayet Et
  Abd'nin derdi bizi frenlemek için yunanla savaşa sokmak, bilmiyor mu ki o savaş çok kısa sürecek, verdiği zırhlıları kabak çiçeği açıklacak sihalar sayesinde. Rusyayı savaştırdığı gibi bizi de savaştıracak, ama biz o savaştan güçlenerek çıkacağız, "ve mekerû ve mekerAllah".
  Cevapla
 • Misak-ı Milli 1 ay önce Şikayet Et
  Müslüman ülkeler kara ve demiryolu ile birbirine tamamen bağlanmalı. AB-D'nin ekonomik ambargolarından etkilenmemek için Müslüman ülkeler ticareti olabildiğince kendi aralarında yapmalı. ABD'nin desteklediği teröristlere her operasyon yapılışında daha fazla ilerlerseniz ekonomik ambargo uygularız tehdidi yüzünden ülke bölünecek neredeyse çünkü teröristlerin yumurtlama bölgelerine ekonomik ambargo korkusuyla operasyon yapılamıyor. İhracatın en az yüzde 60'ı AB ülkelerine yapılıyor işte buda bizi tehditlere boyun eğecek hale getiriyor.
  Cevapla
 • 1453 1 ay önce Şikayet Et
  Miço giriti alırsak sorun çözülürmü yavruABD
  Cevapla
 • Mirket 1 ay önce Şikayet Et
  Seni bozuk para gibi harcayacaklar enayı yunan cok guvendıgın aga baban fransa bakalım yerınden kıpırdayabılecekmı
  Cevapla
 • Velş 1 ay önce Şikayet Et
  Fransa, avrupa kendi içinde bitik. Dolayısıyla kendilerine hayrı yokki Yunan’a hayırları olsun
  Cevapla
 • Osman koçanoğlu 1 ay önce Şikayet Et
  Bu yunanda göre sürülecek kafa yok senı türkıyenın önüne yem atıyorlar onların ıstedığıda bu savaş çıksın yunan batsın türkıyenın ekonomisi batsın bır daha toparlanmanın ama kerız yunan 12 adalar ondan sonra bıze kalır aklını başına al türkıye sızlanma harb ıstemıyor kaşinmayın abd nın dolmasıyla
  Cevapla
 • Vatan 1 ay önce Şikayet Et
  Azgın barbar yunan işiniz gücünüz fitne fesat.Her şeye karışıyon.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin kara harekatı öncesi Rusya'dan terör elebaşı Abdi Şahin'e yeni teklif
Artan fiyatlardan bıkınca kendi kar lastiğini kendi yaptı!