Rusya ve ABD arasındaki toplantı ertelendi

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Rusya ve ABD arasında imzalanan Yeni Stratejik Silahların Azaltılması Anlaşması'nın (Yeni START) denetim toplantısının ertelendiğini açıkladı.

Rusya ve ABD arasındaki toplantı ertelendi
Rusya ve ABD arasındaki toplantı ertelendi
GİRİŞ 28.11.2022 20:09 GÜNCELLEME 28.11.2022 20:09
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Rusya ve ABD arasında 2010 yılında imzalanan ve 2011 yılında yürürlüğe giren Yeni Stratejik Silahların Azaltılması Anlaşması'nın (Yeni START) uygulanması ve denetimiyle ilgili Mısır’ın başkenti Kahire'de 29 Kasım-6 Aralık tarihleri arasında yapılması planlanan denetim toplantısının ileri bir tarihe ertelendiği bildirildi. Geçtiğimiz yıl uzatılan ve 2026 yılına kadar yürürlükte olacak olan anlaşmaya ilişkin denetim toplantısının neden ertelendiği ise belirtilmedi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Daha önce Kahire'de (29 Kasım-6 Aralık) yapılması planlanan Rusya-ABD START Anlaşması konulu İkili Danışma Komisyonu toplantısı belirtilen tarihlerde yapılmayacaktır. Etkinlik ileri bir tarihe ertelenmiştir" denildi.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergei Ryabkov daha önce yaptığı açıklamada, bu ay Rusya ve ABD arasında Yeni START çerçevesinde denetimlerin yeniden başlaması amacıyla müzakerelerin gerçekleşeceğini söylemişti. Geçtiğimiz ağustos ayında ise Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD ve Rusya taraflarının anlaşma çerçevesinde denetimlerle ilgili bir dizi sorunların çözüldüğünü belirtmişti.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 2
  • tepki 1 yıl önce Şikayet Et
    iyi de sanki uyacaklar mi sadece muslimanlara bize buna uyun derler daha ønce benzeri anlasma var idi o zaman niye uymadilar nukler atom azalacak derler daha guclu olani yapar yada uzun mevzili fuze yasak derler anlasma bittigi hafta hepsi yeni fuze denedi bunu iki gunde mi yapti ilk butun atomlari yok etsinler
    Cevapla
  • tratser 1 yıl önce Şikayet Et
    Fare,fil,balık,pig,ayı,civciv,tavuk,kartal,şahin,karınca vb doğa...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İzzeddin el-Kassam Tugaylarının İsrail güçlerine saldırdığı anlar paylaşıldı
Kanal 7'nin dizisi 'Elif' gönülleri fethetti! YEE Başkanı Ateş'in unutamadığı Bosna anısı!