170 bin dolar maaşla fare avcısı aranıyor

New York belediyesi şehirdeki en büyük problemlerden biri olan farelerle mücadeleye 170 bin dolarlık maaşla liderlik edebilecek birini arıyor.

GİRİŞ 04.12.2022 09:20 GÜNCELLEME 04.12.2022 09:27
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Belediyenin çıktığı iş ilanında "Kemirgenlerle mücadele direktörü" olarak tanımlanan pozisyon için maaş aralığı 120 bin ila 170 bin dolar olarak açıklandı.

İlanda "ideal adayda aranan özellikler arasında son derece motive olması, kana susamış olmasının yanı sıra operasyonel verimliliği artırma, veri toplama, teknolojik yenilikleri uygulama, atık idaresi ve toplu katliam gibi her farklı çözüm yollarına başvurmaya kararlı olması bulunuyor," ifadeleri yer aldı.

İş ilanı komik görünse de pozisyon son derece zorlu. New York Belediyesi belki de yüzyıldan daha uzun bir süredir farelerle mücadele ediyor ve bu konuda tamamen başarılı olabilmiş değil. New York metrosunda sıradan hale gelen fareler özellikle son yıllarda parklarda, kaldırımlarda ve şehrin diğer yerlerinde daha fazla görülmeye başladı.

Euronews Türkçe'de yer alan habere göre belediye başkanı Bill de Blasio döneminde uygulana milyonlarca dolarlık proje daha çok çöp yığınlarının kaldırılması, hedef mahallelerde ev taramalarının daha iyi yapılmasına odaklanmıştı fakat fareler hayatta kalmayı başarmıştı. Belediye ayrıca fareleri saklandığı noktalarda boğmak için kuru buz kullanılması için de bir program yürütmüştü.

New York Belediye Başkanı Eric Adams Brooklyn belediye başkanı iken içerisinde zehirli çorba bulunan bir kovayla kurulan kapanı tanıtmıştı. Şimdi Adams bu mücadeleyi New York genelinde sürdürecek bir yönetici arıyor.

İlanda "New York'un kurnaz, açgözlü, doğurgan fareleri hayatta kalma becerileri ile ünlü ama bu şehri onlar değil biz yönetiyoruz," ifadeleri kullanıldı.

Adaylardan mücadeleyi ön cephede yürütmesi ve gerektiğinde ellerini pisliğe bulamaktan çekinmemesi bekleniyor.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 14
 • Servet.sarman 1 yıl önce Şikayet Et
  Tam.bana.göre.biriş.25.yıdır.ilaçlama.işini.yapıyuyurum.hemen.giderim.çok.tecrübeliyim.
  Cevapla
 • Deli gadir 1 yıl önce Şikayet Et
  Bizdeki gobek kasiyanlar basvuru yapsin ulkesinde bir civi cakmazlar gavurun faresinin pesinde kosarlar
  Cevapla
 • bu kadar az 1 yıl önce Şikayet Et
  yetmez
  Cevapla
 • Alper 1 yıl önce Şikayet Et
  Beni işe alın ey Amerika iki ayda o iş tamam ))
  Cevapla
 • Envers 1 yıl önce Şikayet Et
  Siz çok katliamlar yaptınız Afrika'yi somurdunuz umarım bunlarda sizi sömürür
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Paranın satın alamadığı futbolcular! Türkiye'den 5 isim var
Eray Güçlüer: Tüm dünya Türkiye'de savaş uçağı üretildiğini kabul etti!