170 bin dolar maaşla fare avcısı aranıyor

New York belediyesi şehirdeki en büyük problemlerden biri olan farelerle mücadeleye 170 bin dolarlık maaşla liderlik edebilecek birini arıyor.

GİRİŞ 04.12.2022 09:20 GÜNCELLEME 04.12.2022 09:27
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Belediyenin çıktığı iş ilanında "Kemirgenlerle mücadele direktörü" olarak tanımlanan pozisyon için maaş aralığı 120 bin ila 170 bin dolar olarak açıklandı.

İlanda "ideal adayda aranan özellikler arasında son derece motive olması, kana susamış olmasının yanı sıra operasyonel verimliliği artırma, veri toplama, teknolojik yenilikleri uygulama, atık idaresi ve toplu katliam gibi her farklı çözüm yollarına başvurmaya kararlı olması bulunuyor," ifadeleri yer aldı.

İş ilanı komik görünse de pozisyon son derece zorlu. New York Belediyesi belki de yüzyıldan daha uzun bir süredir farelerle mücadele ediyor ve bu konuda tamamen başarılı olabilmiş değil. New York metrosunda sıradan hale gelen fareler özellikle son yıllarda parklarda, kaldırımlarda ve şehrin diğer yerlerinde daha fazla görülmeye başladı.

Euronews Türkçe'de yer alan habere göre belediye başkanı Bill de Blasio döneminde uygulana milyonlarca dolarlık proje daha çok çöp yığınlarının kaldırılması, hedef mahallelerde ev taramalarının daha iyi yapılmasına odaklanmıştı fakat fareler hayatta kalmayı başarmıştı. Belediye ayrıca fareleri saklandığı noktalarda boğmak için kuru buz kullanılması için de bir program yürütmüştü.

New York Belediye Başkanı Eric Adams Brooklyn belediye başkanı iken içerisinde zehirli çorba bulunan bir kovayla kurulan kapanı tanıtmıştı. Şimdi Adams bu mücadeleyi New York genelinde sürdürecek bir yönetici arıyor.

İlanda "New York'un kurnaz, açgözlü, doğurgan fareleri hayatta kalma becerileri ile ünlü ama bu şehri onlar değil biz yönetiyoruz," ifadeleri kullanıldı.

Adaylardan mücadeleyi ön cephede yürütmesi ve gerektiğinde ellerini pisliğe bulamaktan çekinmemesi bekleniyor.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak
YORUMLAR 14
 • Servet.sarman 3 ay önce Şikayet Et
  Tam.bana.göre.biriş.25.yıdır.ilaçlama.işini.yapıyuyurum.hemen.giderim.çok.tecrübeliyim.
  Cevapla
 • Deli gadir 3 ay önce Şikayet Et
  Bizdeki gobek kasiyanlar basvuru yapsin ulkesinde bir civi cakmazlar gavurun faresinin pesinde kosarlar
  Cevapla
 • bu kadar az 3 ay önce Şikayet Et
  yetmez
  Cevapla
 • Alper 3 ay önce Şikayet Et
  Beni işe alın ey Amerika iki ayda o iş tamam ))
  Cevapla
 • Envers 3 ay önce Şikayet Et
  Siz çok katliamlar yaptınız Afrika'yi somurdunuz umarım bunlarda sizi sömürür
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yeni yapımlar neyi hedefliyor? "Yeşilçam'dan bu yana birileri tarlamızı çok kötü ekiyor"
YÖK Başkanı Özvar'dan son dakika yüz yüze eğitim açıklaması!