Putin'den Kırım Köprüsü'nde gövde gösterisi!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bomba yüklü kamyonun infilak etmesiyle kısmen çöken Kırım Köprüsü'nün onarılmasının ardından köprüyü ziyaret ederek, üzerinde araç kullandı.

GİRİŞ 05.12.2022 22:56 GÜNCELLEME 06.12.2022 10:47
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Rusya ile Kırım'ı birbirine bağlayan Kırım Köprüsü, 8 Ekim’deki bombalı saldırıda yaşanan kısmi çökmenin ardından onarıldı. Köprüyü ziyaret eden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Saldırıda büyük hasar gören demiryolu hattındaki onarım çalışmalarını da inceleyen Putin, önümüzdeki yaz tamamlanması beklenen demiryolu hattı yenileme çalışmalarının hızlandırılması talimatını vererek, "Köprünün demiryolu hattında onarım çalışmalarının önümüzdeki yaz ortasında tamamlanmasını ümit ediyorum" ifadelerini kullandı. Putin, daha sonra araç trafiğinin yeniden başladığı köprüde araç kullandı.

Rusya’nın 2014 yılında yasadışı şekilde Ukrayna’da ilhak ettiği Kırım'ı Rus topraklarına bağlamak amacıyla 2018’de açtığı Kırım Köprüsü’ne 8 Ekim'de bomba yüklü kamyonla saldırı düzenlenmiş, 3 kişi hayatını kaybetmişti. Rusya, saldırıdan Ukrayna'yı sorumlu tutmuştu.

KAYNAK: İHA
Enes Kılıç Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Enes Kılıç
YORUMLAR 26
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Atalarımız Rus ile dost olursan "baltan yanında hazir olsun' demişler. Güçlüyken hiç bir anlaşmaya bağlı kalmamışlar
  Cevapla
 • Mert 1 ay önce Şikayet Et
  Türkiye de güçlü olsa ve Reis gibi bir lider başta olsa, hiç kimse Yan gözle bile Türkiye’ye bakamazdı. Dolayısıyla güç her zaman önemli.
  Cevapla
 • Adam 1 ay önce Şikayet Et
  Adam Dünya lideri
  Cevapla
 • Vatan 1 ay önce Şikayet Et
  Ukranya inşallah Ruslara daha beter acı yaşatır Afganistan'da Çeçenistan'da Suriye'de çok müslüman katletti Osmanlı askerlerini katletti birgün Rusların çöküşü çok kötü olacak batilar birleşsin Rusları yerle bir etsinler
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Büyük iblis Amerika var oldukça, Rusya da gerekli. Eğer Rusya kaybederse, Amerika bize ya direk yoldan ya da dolaylı yollardan saldıracaktır.
  Cevapla
 • Osmanlı Torunu 1 ay önce Şikayet Et
  Akıllı ol Rusya her zaman Batı ile karşı güç olduğu için Biz varlığımızı devam ettiriyoruz. Eğer batı ile bir olurlarsa Türkiye de olmaz. Bu yüzden Rusya Ne çok daha güçlü olsun ne de yok olsun. aynı denkte ülke olmak diğer Türkiye için daha karlı bir durum. Batmış olan ülke ile ticaret de yapamazsın bu senide etkiler vs..vs.
  Cevapla
 • Ertuğrul 1 ay önce Şikayet Et
  Kırımda müslümanlara Rus zülmü hala davam ediyor yerinden sürülen binlerce aile var, yok yerde krımı Ruslar işgal ettiler bu büyük bir zulümdür
  Cevapla
 • Galib 1 ay önce Şikayet Et
  İtikadı-ameli-yediği-içtiği...haram olan birne ''helel olsun ''demek ya cahillik veya gayr-i müslimlik nişanesidir. Afganistan-Çeçenistan-Bosna-Suriye katliamlarını ve her tarafta karşımıza dikilen bir putinin içimizde ki bunca dostları da merak konusu...
  Cevapla
 • Akın 1 ay önce Şikayet Et
  Terörist Amerika tüm islam dünyasını paramparça etti. Dolayısıyla Müslümanlar teknoloji de ısrar edip güçlenmezlerse, hedef olmaktan asla kurtulamazlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İran'daki saldırı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama
Sancaktepe'de bir evde baba ve 3 çocuk ölü bulundu