Ukrayna İHA'sı düşürüldü, Rus askerleri öldü

Rusya Savunma Bakanlığı, insansız hava aracının (İHA) vurulduktan sonra enkazının Saratov bölgesinde bulunan askeri üsse düşmesi sonucu üç askeri personelin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Ukrayna İHA'sı düşürüldü, Rus askerleri öldü
Ukrayna İHA'sı düşürüldü, Rus askerleri öldü
GİRİŞ 26.12.2022 09:19 GÜNCELLEME 26.12.2022 12:00

Ukrayna'nın, Rusya'nın Saratov şehrindeki Engels Askeri Havaalanı'na insansız hava aracıyla (İHA) saldırı girişiminde bulunduğu bildirildi.

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Saratov bölgesindeki Engels Askeri Havaalanı'na doğru ilerleyen Ukrayna'ya ait İHA, gece saat 01.35 civarında Rus savunma sistemlerince alçak irtifadayken vuruldu. İHA'ya ait parçaların düşmesi sonucu havaalanında bulunan 3 Rus askeri yaşamını yitirdi" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, havaalanındaki ekipmanların hasar görmediği belirtildi.

KAYNAK: HABER7
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ticaret Bakanlığı hazırladı! Taşınmazların satışına yönelik yeni düzenleme
Vatandaşa çifte dolandırıcılık! Şeytanın aklına bile gelmez