Cumhuriyet Savcısı Youtuber oldu

Fransa'nın güneydoğusundaki Grenoble şehrinde Cumhuriyet Savcısı Eric Vaillant, hakim ve yargı mensuplarını bilgilendirmek için YouTube kanalı açtı.

Cumhuriyet Savcısı Youtuber oldu
Cumhuriyet Savcısı Youtuber oldu
GİRİŞ 04.01.2023 13:42 GÜNCELLEME 04.01.2023 13:42

France Bleu'nün haberine göre, 4 yıldır Fransa'nın güneydoğusundaki Grenoble şehrinde görev yapan Cumhuriyet Savcısı Eric Vaillant, uzun zamandır hayal ettiği YouTuberlığa ilk adımını attı. Savcı Vaillant, "adalet sisteminin daha iyi işlemesi adına" açtığı kanalda yargı mensuplarını bilgilendirecek.

Hakimler ve savcılar arasında karmaşık konularda çok keskin hüküm verenler var. Onlarla konuşmanın, kamuoyunu aydınlatmanın ilginç olduğunu düşündüm" diyen Vaillant, toplumu bilgilendirmek için yargıya ilişkin konuları ele almaya karar verdiğini ve kanalını bu amaçla açtığını ifade etti.

Vaillant, ilk yayınında cinsel taciz davalarını ele aldığını ve bu alanda uzman yargı mensuplarına söz verdiğini kaydetti.

Kısıtlı imkanlarla programını gerçekleştirdiğini aktaran Vaillant, özel kaleminin telefonla çekimleri yaptığını, daha sonra da montajlayarak yayına hazırladığını dile getirdi. YouTube'daki ikinci programında ise aile içi şiddet konusunu yargı bağlamında ele almayı planlayan Vaillant, meslektaşlarına da kanalına çıkarak kendisine destek vermeleri çağrısı yaptı.

Aynı zamanda aktif Twitter kullanıcısı da olan Grenoble Savcısı, bu platformda da aralarında meslektaşları, hukuk öğrencileri, gazeteciler, avukatların olduğu çok sayıda kişiyle bilgi alışverişinde bulunuyor.

KAYNAK: AA
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Başkan Ahmet Cin, Pendik için 5 yıllık projeleri tanıttı
Erdoğan'dan İslam dünyasına 'İsrail' çağrısı: En önemli görevlerimiz arasında...