The Economist Erdoğan'ı hedef aldı: Türkiye diktatörlüğün eşiğinde olabilir

İngiltere merkezli The Economist, Türk bayrağı üzerine Başkan Erdoğan'ın silüetini resmederek, "Türkiye diktatörlüğün eşiğinde olabilir" başlığını attı.

GİRİŞ 20.01.2023 00:45 GÜNCELLEME 20.01.2023 09:11
Bu Habere 463 Yorum Yapılmış

Londra merkezli The Economist dergisi Başkan Erdoğan'ın seçim tarihi için 14 Mayıs'ı işaret etmesinin ardından skandal bir habere imza attı.

SKANDAL MANŞET: TÜRKİYE DİKTATÖRLÜĞÜN EŞİĞİNDE OLABİLİR

Türk bayrağı üzerinde Başkan Erdoğan'ın silüetinin yer aldığı skandal bir görsele yer verilen haberinin başlığında "Türkiye diktatörlüğün eşiğinde olabilir" ifadeleriyle Türk demokrasisi hedef alındı.Sosyal medyadan paylaşılan haberde, "Kusurlu bir demokrasi, tam gelişmiş bir otokrasiye dönüşebilir. Türkiye, giderek istikrarsızlaşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetiminde felaketin eşiğinde" şeklinde Başkan Erdoğan'ı hedef alan ifadelere yer verildi.

Başkan Erdoğan'ın uluslaralarası alanda sergilediği tarihi başarıları küçümseyerek skandal ifadelerle Türk demokrasisini hedef aldı.

Haberde, "Dolayısıyla dışarıdan bakanlar, Recep Tayyip Erdoğan'ın bu hafta 14 Mayıs'ta yapılacağını öne sürdüğü Türkiye'deki cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine dikkat etmeli. Hele ki, giderek istikrarsızlaşan cumhurbaşkanının yönetimindeki ülke, felaketin eşiğinde olduğundan beri. Seçimler yaklaşırken Erdoğan'ın davranışı, bugün son derece kusurlu olan demokrasiyi tam gelişmiş bir diktatörlüğe itebilir." ifadeleri kullanıldı.

ALÇAK PROVOKASYONA TÜRKİYE'DEN YANIT: UCUZ PROPAGANDA, DEZENFORMASYONA DAYALI UCUZ GAZETECİLİK

 Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, The Economist Dergisi hakkında, "Klişe sözler, dezenformasyon ve küstah bir propagandayla kendilerince Türk demokrasisinin sonunu ilan ediyorlar." ifadelerini kullandı.

Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, The Ekonomist Dergisi'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili kapağına tepki gösterdi.

Derginin, "Yine başladılar" diyerek, entelektüel açıdan tembel, sıkıcı ve kasıtlı bir cehalete dayalı Türkiye tasvirini yeniden piyasaya sürdüğünü ifade eden Altun, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Klişe sözler, dezenformasyon ve küstah bir propagandayla kendilerince Türk demokrasisinin sonunu ilan ediyorlar. Ölçüyü aşan manşetler ve provokatif görsellerle oluşturdukları pazarlama teknikleri sözde dergilerini satmalarına yardımcı olabilir. Ancak okuyuculara bunun ucuz propaganda ve dezenformasyona dayalı sahte bir gazetecilik olduğunu hatırlatmalıyız."

Altun, Türk halkının demokrasiye, eşitliğe ve özgürlüğe olan bağlılığını defalarca gösterdiğini belirtti.

Türk siyasi sisteminin, halkın demokrasiyi korumak için kanını akıttığı 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişimi de dahil olmak üzere pek çok musibeti atlattığını vurgulayan Fahrettin Altun, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlarımızı darbecilere karşı direnmeye çağırdığında milletimizin bu çağrıya cevabı asırlık bir ders niteliğindeydi. Economist'teki sözde gazeteciler ve editörler, belli ki halkımızın demokrasimiz için verdiği mücadele hakkında düzgün bir gazetecilik yapma zahmetine asla girmemişler. Bu, büyük ölçüde, girdiği her seçimi kazanmış ve demokratik yollarla seçilmiş Cumhurbaşkanımıza karşı açıklanması güç ve sonu gelmeyen nefretlerinden kaynaklanıyor. Türk halkının Erdoğan'a nasıl ve neden güvendiğini araştırma zahmetine katlanamıyorsanız, sizi kim ciddiye alsın?"

İletişim Başkanı Altun, ülkenin hararetli tartışmaların gerçekleştiği bir seçim dönemine doğru gittiğini aktardı.

Türkiye'nin gerçek anlamda demokratik siyasete sahip olduğunu vurgulayan Altun, "Muhalefet aylardır stratejisini belirlemek için çabalıyor. Çok canlı bir demokrasimiz var ve halkımız siyasi sistemini çok güçlü bir şekilde sahipleniyor. The Economist'in Türkiye'de gerçekte neler olup bittiği hakkında haber yapma zahmetine asla girmeyeceğinden eminim. Sadece okudukları haberlerden şüphe duymayan okuyucuları, derginin hazin durumu hakkında uyarmak istiyorum." ifadelerini kullandı.

 

 

Gülşah Kerimoğlu Haber7.com - Editör
Haber 7 - Gülşah Kerimoğlu

Editör Hakkında

Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünden 2019 yılında onur öğrencisi olarak diplomasını aldı. Okul gazetesinde birçok habere ve röportaja imza attı. Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde Haber 7 ve Yasemin.com’da staj yaptı. Anadolu Ajansı’nda gönüllü stajyerlik yaptı. Yasemin.com’da mesleğe ilk adımını attı. 2019 yılında Kanal 7 Medya grubu bünyesinde yer alan Haber7.com sitesinde İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı.
YORUMLAR 463
 • Morelli 1 yıl önce Şikayet Et
  Reis sen sinirlari aciyoruz diye bir sinyal ver ilk seferle onunde diz cokerler bunlarin korkulu ruyasi erdogan bunlar reise odaklandiysa demekki hersey guzel gidiyor bati altili daltonlari istiyor rehin alacaklar turkiyeye somurme pesinde birseyleri hesaba koymuyorlar guvenli turkiye guvenli avrupa altili daltonlar ancak tren soygunu yaparlar reis avrupaya multeci akinina ugratmali ben yillarca baktim artik birazda siz bakin deyip avrupaya sinyal yollamali biraz uykulari kacsin guzel olur
  Cevapla
 • Qwerty 1 yıl önce Şikayet Et
  Keşke diktatör olsaydı da , bazılarını asiverseydi
  Cevapla
 • yazıcı 1 yıl önce Şikayet Et
  Alçak ingiliz gerçek diktatörlere bir laf etmez Çünkü onları yönetmek kolaydır Osmanlıyı parçaladılar tamamen yutamafılar Dertlerı bu. Şimdilerde TÜRKİYE BAĞIMSIZLIĞINI KAZANMAMA GAYRETİNDE SAVUNMADA ENERJİDEKİ ADIMLARIMIZ ALÇAK İNGİKİZİ RAHATSIZ ETTİ DÜNYA YAMYAMLARI TOPTAN RAHATSIZ.
  Cevapla
 • aksaray 1 yıl önce Şikayet Et
  türkiye savunma sanayide ve ekonomik alanda ilerledikçe ve bağımsızlıkta başını dik durdukça içimizdeki ve dışarıdaki düşmanlar ın çok sesi çıkmaya başladı. eğr erdoğan türkiyenin başına geçti ise milletin vergi oylarla geldi . öyle darbelerle vesayetle filan gelmedi
  Cevapla
 • hhüseyin 1 yıl önce Şikayet Et
  Demekki doğru yoldayız elhamdülillah ve devam inşaallah. Onlar bize iyi deseydi kendimizi o zaman çek etmemiz gerekirdi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Elebaşına havalı koruma! ABD'den skandal bir hamle daha
Türkiye'den son dakika Filistin ve Pekin açıklaması!