Netanyahu hükümetine karşı protestolar dalga dalga büyüyor

İsrail'in Tel Aviv kentindeki Kaplan Caddesi'nde toplanan göstericiler, Binyamin Netanyahu hükümetinin girişimlerini ve aşırı sağcı politikalarını protesto etti. İsrail polisi, yaklaşık 100 bin kişinin gösterilere katılmasını bekliyor.

Netanyahu hükümetine karşı protestolar dalga dalga büyüyor
Netanyahu hükümetine karşı protestolar dalga dalga büyüyor
GİRİŞ 21.01.2023 22:03 GÜNCELLEME 21.01.2023 22:03
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun yargının yetkilerinin kısıtlandığı yasa teklifi ve sağ politikalarına tepki gösteren on binlerce kişi, başkent Tel Aviv'de toplandı.

İsrail'deki sivil toplum kuruluşları, hukukçular ve yüksek teknoloji sektörleri gibi meslek gruplarının çağrısı üzerine on binlerce kişi meydanlara indi.

İsrail polisi, gösterilere yaklaşık 100 bin kişinin katılımını beklediğini açıklarken, Tel Aviv'deki meydanlara çıkan yollarda yoğun güvenlik önlemi alındı.

LAPİD: KAZANANA KADAR VAZGEÇMEYECEĞİZ

Bu hafta gösterilere katılacağını açıklayan ana muhalefet lideri Gelecek Var Partisi Lideri Yair Lapid de burada yaptığı konuşmada, "Ülkemizi ve demokrasiyi koruyacağız. Kazanana kadar vazgeçmeyeceğiz." dedi.

Tel Aviv kent merkezindeki Azrieli Meydanı'nda toplanan her yaştan binlerce gösterici İsrail bayrakları taşıdı. Göstericiler, meydana kurulan sahnelerde çalınan "Diktatörlüğe hayır" ve "Demokrasi" sloganlarına eşlik etti.

İsrail Yüksek Mahkemesi'nin 18 Ocak'ta Netanyahu hükümetinde birden fazla bakanlık görevi üstlenen Şas Lideri Arya Deri'nin "vergi suçlarından hüküm giydiği için" kabinede yer alamayacağına hükmetmesiyle, iktidar-yargı krizi derinleşmişti.

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan
YORUMLAR 4
 • Morelli 2 ay önce Şikayet Et
  Masallah cok guzel bu terorist ulke yikilmaya mahkumdur birbirlerini yesinler
  Cevapla
 • osmanoğlu2023 2 ay önce Şikayet Et
  yeyin birbirinizi'ki müslümanlar nefes alsın!....
  Cevapla
 • Ayşe 2 ay önce Şikayet Et
  Beter olun inşallah Nasıl müslümanları ağlattıysanız ,yerlerinden yurtlarından ettiyseniz bin katını sizde yaşayın,aldığınız ahlar iki dünyadada çıksın
  Cevapla
 • Derzeit 2 ay önce Şikayet Et
  Devam edin destekliyoruz gösterileri, endişe etmeyin sonuna kadar devam edin,biz izliyoruz çaylar elimizde...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Ermenilerden büyük saygısızlık! İstiklal Marşı'nı ıslıkladılar
5 federasyon başkanı istifa ederek AK Parti'den aday oldu!