İşte ABD'li Pompeo'nun sildiği '15 Temmuz' tweeti

Kaleme aldığı kitabında, 15 Temmuz darbesiyle ilgili kendisine izletilen videoyu "iğrenç ve akıl sağlığı sorunu" olarak yorumlayan eski CIA Direktörü Mike Pompeo'nun 15 Temmuz gecesi yaptığı rezil paylaşım tekrar gündeme geldi.

İşte ABD'li Pompeo'nun sildiği '15 Temmuz' tweeti
İşte ABD'li Pompeo'nun sildiği '15 Temmuz' tweeti
GİRİŞ 26.01.2023 13:02 GÜNCELLEME 26.01.2023 13:07
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

ABD’nin eski CIA direktörü ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun yayınlanmayı bekleyen hatıra kitabında Türkiye ile ilgili bölümler gündem oldu. Pompeo’nun “Asla Bir Santim Vermeyin: Sevdiğim Amerika için Savaşmak” isimli kitabında 15 Temmuz darbe kalkışmasıyla ilgili tuhaf satırlara yer verdi.

Pompeo'nun kitabındaki Türkiye detayları: Kalın ve Fidan rest çekip toplantıyı terk ettiPompeo'nun kitabındaki Türkiye detayları: Kalın ve Fidan rest çekip toplantıyı terk etti

Pompeo, kitabında, “2017'de Türkiye'ye CIA Başkanı iken yaptığım ilk ziyaretimde izlemek zorunda kaldığım ve 2016 darbesini anlatan aynı üç saatlik videoya maruz kalmasından endişelendim. 2016 darbe videosu o kadar uzun ve o kadar iğrençti ki bunun bir akıl sağlığı sorunu olduğunu düşündüm!” ifadelerini kullandı.

ÇAVUŞOĞLU 15 TEMMUZ'U HATIRLATTI

Pompeo’ya karşılık Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan geldi. Bakan Çavuşoğlu, 15 Temmuz gecesi Pompeo’nun yaptığı ve ardından sildiği paylaşımı hatırlatttı. Çavuşoğlu, “(Pompeo’nun) O gece (15 Temmuzla ilgili) sildiği bir tweet var. Anlıyoruz ki darbe girişimini desteklemişti. Videodan rahatsız olmasının sebebi budur” dedi.

Bakan Çavuşoğlu’nun gündeme taşıdığı Pompeo’nun 15 Temmuz paylaşımı yeniden gündeme geldi.

HAİNLER DARBEYE KALKIŞTI, O ERDOĞAN'I HEDEF ALDI

Eski CIA Direktörü Pompeo, 15 Temmuz darbe gecesi resmi hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “İran da Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hükümeti kadar demokratik... Her ikisi de İslamcı totaliter bir diktatörlük.” sözlerini sarf etmişti.

Mike Pompeo, küstah paylaşımını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı etiketleyerek yapmıştı. Pompeo, dönemin İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif'in paylaşımı üzerine yaptığı yorumu daha sonra silmek zorunda kalmıştı.

KAYNAK: HABER7
Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Sorumlusu
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR 16
 • Ladre 1 yıl önce Şikayet Et
  Allâh cc bir kimseye yardım ederse kim Zarar verebilirki, ama bunu gâvur kafalılar anlamaz .Reise de Allâh cc yardım ediyor, dünyanın gâvuru bir araya gelseler de vız gelir tırıs gider, vesselam....
  Cevapla
 • Gasap haydo 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunların intikamı ne zaman alınacak yoksa gözümüz açık gidecek
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Reise karşı birşey yapamadıkları için kuduruyor kansızlar Ama bilmiyorlarki o bir dünya lideri
  Cevapla
 • Alim 1 yıl önce Şikayet Et
  Isminin manasi fitne pomp'alamaktan geliyor herhalde.
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  ABD yalanlarla dünyaya yön vermeye çalışan en büyük hırsız ve katil.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
BAE'den Türkiye planı! Al Mazroui: 'Liderlerimiz anlaştı'
Başkan Erdoğan, BAE Devlet Başkanı ile görüştü! İslam dünyasına birlik mesajı