İtalyanların sosyal medya araştırmasına Erdoğan damgası

İtalya'da dijital verileri analiz eden bir vakfın araştırmasına göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medyada en çok takip edilen liderler arasında yer aldı.

İtalyanların sosyal medya araştırmasına Erdoğan damgası
İtalyanların sosyal medya araştırmasına Erdoğan damgası
GİRİŞ 29.01.2023 10:19 GÜNCELLEME 29.01.2023 13:51
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İtalyan ANSA ajansının, İtalya Dijital Vakfı'nın dijital gözlem raporuna dayandırdığı haberine göre, Facebook, Instagram ve Twitter baz alınarak yapılan araştırmada 24 devlet veya hükümet başkanının sosyal medya hesapları analiz edildi.

Bu araştırmaya göre, sosyal medyada en çok takip edilen dünya liderleri; ABD Başkanı Joe Biden, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski oldu.

Dijital Gözlemevi Vakfı yetkililerinden Sandro Giorgetti, yaptığı açıklamada, "Liderlerin en çok kullandığı üç sosyal medya platformu göz önünde bulundurulduğunda, takipçi sayısı açısından Biden'ın 66 milyondan fazla takipçiyle öne çıktığını, ardından 40 milyonun üzerindeki takipçiyle Erdoğan'ın ve 27 milyonun üzerindeki takipçiyle de Zelenski'nin geldiğini görüyoruz. Zelenski, Ukrayna'daki çatışmanın neden olduğu kamuoyu ilgisi sebebiyle diğer iki lidere göre daha fazla uluslararası takipçiye sahip" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'IN TAKİPÇİLERİ SADIK

Erdoğan ve Zelenski'nin sadık takipçilerinin olduğunu ve her yayınladıkları içerikle ayrı bir hayran kitlesi oluşturduklarını belirten Giorgetti, Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva'nın da sosyal medyada en çok içerik yayınlayan ve en aktif devlet başkanlarından olduğunu kaydetti.

Bu isimleri, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, İngiltere Başbakanı Rishi Sunak ve İtalya Başbakanı Giorgia Meloni'nin takip ettiği aktarıldı.

Vakfın başkanı Francesco Di Costanzo da yeni araştırmalarının, başlıca sosyal medya platformlarının özverili ve dikkatli şekilde yönetilmesinin, ulusal ve uluslararası düzeyde hem kazanan bir strateji için hem de vatandaşlarla doğrudan iletişimde başarının önemine işaret ettiğini aktardı.

KAYNAK: AA
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu
YORUMLAR 2
  • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
    Bir sevdadır Recep Tayyip Erdoğan <3
    Cevapla
  • Vurucu 1 ay önce Şikayet Et
    o bir dünyaa lideri
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yıkılan her binayı yeniden yapacağız, 1 yılda teslim edeceğiz
Cumhurbaşkanı adayları için imza süreci başladı! Hangi aday kaç oy aldı? ilk rakamlar...