ABD'den, depremzedeler için 10 milyon dolarlık yardım!

ABD'nin Florida eyaletindeki Küresel Güçlendirme Misyonu (GEM) adlı sivil toplum kuruluşu (STK), Türkiye'deki depremzedeler için 10 milyon dolarlık yardım topladı.

ABD'den, depremzedeler için 10 milyon dolarlık yardım!
ABD'den, depremzedeler için 10 milyon dolarlık yardım!
GİRİŞ 08.02.2023 21:23 GÜNCELLEME 08.02.2023 21:23
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Miami merkezli sivil toplum kuruluşu GEM'in Türkiye'deki depremzedeler için başlattığı yardım kampanyasında, tıbbi gereçler, gıda maddeleri ve giyecek benzeri malzemeler toplandı.

Yaklaşık 10 milyon dolarlık yardım paketleri, Türk Hava Yolları (THY) aracılığıyla yola çıkarıldı.

GEM Danışma Kurulu Üyesi iş adamı Mubashir Kazi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ABD'deki Türk yetkililerle iletişim halinde olduklarını ve hazırlanan yardım paketlerinin en kısa sürede Türkiye'deki depremzedelere ulaştırılacağını söyledi.

Pakistan kökenli girişimci Kazi, yardımların bir bölümünün Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği'nin koordinasyonuyla Türkiye'ye gönderildiğini, 5-10 gün içerisinde tüm yardımları ulaştırmayı hedeflediklerini aktardı.

"Bu, Amerikan halkının ve Amerikalı bağışçıların Türk milletine yaptığı bir yardım"

Kazi, Türkiye'deki deprem görüntüleri karşısında, büyük keder ve üzüntü yaşadığını belirterek, "Türkiye, büyük sevgi ve şefkat beslediğim bir ülke. Bu benim için çok kolay bir şey değil. Şu anda ne hissettiğimi kelimelerle ifade edemiyorum." dedi.

Toplanan yardımlar için Kazi, "Bu, Amerikan halkının ve Amerikalı bağışçıların Türk milletine yaptığı bir yardım" diye konuştu.

Türk ve Pakistan halkının çok özel bir ilişkiye sahip olduğunu vurgulayan Kazi, Türkiye'ye yardımı çok kişisel bir sorumluluk olarak gördüğünü dile getirdi.

Herkesin felaketlerden etkilenenlere yardım etme sorumluluğu olduğunu kaydeden Kazi, "Kim bilir belki bir gün biz ya da sevdiklerimiz birine ihtiyaç duyar ve ben, Pakistan'ı etkileyen daha önceki felaketlerde, Türk halkının Pakistan halkına ne kadar yardım ettiğini biliyorum. Bu insanların hayatlarını yeniden kurmaları uzun zaman alacak ve daha yıllarca yardımımıza ihtiyaçları olacak." ifadelerini kullandı.

Kazi, ayrıca yardımın koordine edilmesinde katkı sunan Türk yetkililere teşekkür etti.

KAYNAK: AA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 4
 • ismail 1 yıl önce Şikayet Et
  adam amerikada toplamis parayi kardes, ne diyecekti...?
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  abd diyor kardes
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah razı olsun Pakistanlı kardeşim. Bu yardıma izin veren aracı olan ABD ye de Allah feraset versin İslam'a yönelişine vesile olsun.
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah razı olsun Pakistan müslüman kardeslerimiz
  Cevapla
DİĞER HABERLER
‘Bakan Şimşek rakamı onayladı’ diyerek açıkladı! İşte yeni emekli maaşı
EURO 2024'te reytingleri en yüksek genç futbolcular! Arda kaçıncı sırada?