Burkina Faso'da kanlı terör saldırısı: 44 kişi öldü

Burkina Faso'nun kuzeyinde düzenlenen terör saldırısında 44 kişi feci şekilde can verdi. Henüz kanlı saldırıyı üstlenen olmadı.

Burkina Faso'da kanlı terör saldırısı: 44 kişi öldü
Burkina Faso'da kanlı terör saldırısı: 44 kişi öldü
GİRİŞ 08.04.2023 23:55 GÜNCELLEME 08.04.2023 23:56
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Yerel basında çıkan haberlere göre, kimliği belirsiz silahlı kişiler, ülkenin Sahel bölgesinde yer alan Kourakou ve Tondobi köylerine saldırdı.

Olayda 44 kişi yaşamını yitirirken saldırıyı üstlenen olmadı.

TERÖR ÖRGÜTÜ DEAŞ'IN SALDIRILARI

Komşu ülke Mali'deki El Kaide ve DEAŞ bağlantılı terörist gruplar, 2015'ten bu yana Burkina Faso'nun kuzeyinde ve doğusunda sık sık saldırı düzenliyor.

Hükümet verilerine göre, saldırılarda 2015'ten Aralık 2021'e kadar 600'ü güvenlik gücü 2 bin kişi yaşamını yitirdi, 2 milyon kişi evlerini terk etti.

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • emins 10 ay önce Şikayet Et
    Burkina Faso boşuna siha almadı
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Şükrü Genç: Kılıçdaroğlu'nu destekledim, soğukluk hissettim
Emekli ikramiyesi Adalet Komisyonu'nda kabul edildi