Tayland Başbakanı su savaşına katıldı

Tayland, yeni yılı ve bereketi temsil eden su festivalini (Songkran) ülkede düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlamaya devam ederken, Başbakan Prayut Chan-o-cha başkent Bangkok sokaklarında su savaşlarına katıldı.

Tayland Başbakanı su savaşına katıldı
Tayland Başbakanı su savaşına katıldı
GİRİŞ 15.04.2023 23:02 GÜNCELLEME 15.04.2023 23:02
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Güney Asya ülkesi Tayland'da yeni yıl ve ülkenin en büyük bayramı olarak kutlanan Songkran festivali, sokaklarda yapılan su savaşları ve etkinliklerle kutlanıyor. Bayramın ilk günü tapınak ziyareti gerçekleştiren Tayland Başbakanı Prayut Chan-o-cha, ikinci gün başkent Bangkok sokaklarında düzenlenen su savaşlarına katıldı.

Ülkede yaklaşan seçimler öncesinde son günlerde yerel halkla sıkça bir araya gelen Prayut’un, başkent sokaklarında kısa süreli katılım gösterdiği su savaşları sonrası tamamen ıslandığı görüldü.

İzdiham yaşandı

Son üç yıldır ülkedeki Covid-19 salgını kısıtlamaları nedeniyle gerçekleştirilmeyen Songkran su festivaline, bu yıl yerli halkın yanı sıra yabancı turistlerin de ilgisi oldukça yoğun oldu. Başkent Bangkok’un ünlü eğlence sokağı Khaosan’da su savaşlarına yoğun katılım nedeniyle izdiham yaşandı. Polisin müdahalede bulunmak zorunda kaldığı izdiham sonrası eğlence alanına giriş ve çıkışlar kontrollü olarak sağlandı.

 

KAYNAK: İHA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 2
  • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
    Sorsan iklim krizi var, kıtlık var, küresel krizler var. Yok domates festivali, yok portakal festivali yok bilmem ne dediğinde kıtlık olmuyor yersen.
    Cevapla
  • Ferhat avşar 1 yıl önce Şikayet Et
    Oh kebap
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Selçuk Bayraktar: Şeytanlar yere inip ayin yapsa; Bu kadar cüretkar olamazlardı
Galatasaray, Elias Jelert'i KAP'a bildirdi!