İspanyol basını Maduro'nun duaya eşlik etmesini böyle gördü: Sonunda Müslüman mı oldu?

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın ettiği dua sırasında ellerini semaya kaldırması İspanya'da gündem oldu ve "Maduro sonunda Müslüman mı oldu?" denildi.

GİRİŞ 07.06.2023 14:06 GÜNCELLEME 07.06.2023 14:28
Bu Habere 77 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı görevine yeniden seçilmesinin ardından Beştepe'de göreve başlama töreni düzenlenmişti. Söz konusu törene katılan isimlerden biri de en ön sırada oturan Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro olmuştu. Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı görevine tekrar seçilmesi vesilesiyle düzenlenen törende Maduro'nun Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın ettiği dua sırasında ellerini semaya kaldırması dikkat çeken bir detay olmuştu.

İSPANYOL BASINI O OLAYA ATIF YAPTI: BELKİ BİR GÜN İSLAM'A GEÇMEYİ KABUL EDEBİLİRİM

Maduro'nun dua esnasında ellerini açması dış basında da yer aldı. Söz konusu detayı haberleştiren İspanyol basını "Maduro sonunda Müslüman mı oldu yoksa Erdoğan'ın töreninde bir tür nezaket tavrı mıydı?" ifadelerini kullandı. İspanya'da yayın yapan Infobae isimli yayın organının haberinde 2018 yılında gerçekleşen bir olaya atıf yapıldı. Hatırlanacağı üzere dönemin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Osmanlı İmparatorluğu'nu kuran Osman Gazi'nin babası Ertuğrul Gazi'nin hayatını anlatan "Diriliş Ertuğrul" adlı Türk televizyon dizisinin Venezuela'da uyandırdığı hayranlık hakkında Venezuelalılarla özel bir görüşme yapmıştı. Maduro bu görüşmede ayağa kalkmış ve bu dizinin gerçek İslam'ı öğrettiğini ve bu dizi sayesinde belki bir gün İslam'a geçmeyi kabul edeceğini söylemişti.

KAYNAK: HABER7
Bekir Sıtkı Şirin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bekir Sıtkı Şirin
YORUMLAR 77
 • A.A.A 1 yıl önce Şikayet Et
  Pesinyan bile Dua`ya Amin diyor.. CHP Dua`ya karsi cikiyor! Bu nasil bir Din Düsmanligidir?! Eeey Abdullah Gül, Sen nerdesin? Sen bu günleri Hayal bile edemiyordun! Seni gidi Hain Seni...
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  müslüman olanlardan daha çok müslüman dır. Hidayet i Ancak Allah verir..
  Cevapla
 • MkaraSS 1 yıl önce Şikayet Et
  Bizim memleketin en az 1/3'ünden daha nurlu görünüyor adam
  Cevapla
 • Zehni 1 yıl önce Şikayet Et
  Seçim boyunca yedili masa gamalı haç işareti yaptılar onlar ne oluyor
  Cevapla
 • Fatih66 1 yıl önce Şikayet Et
  İnşallah Müslüman olur kaliteli mert bir adam bizdeki muhalefetten daha şereflidir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Almanya'dan itiraf gibi duyuru: Ülkelerinde kaç PKK'lı olduğunu açıkladılar
Ali Koç bayram dinlemedi! Dursun Özbek ve Okan Buruk'a dava açtıracak sözler