Trump'tan derin devlet ifşası!

Donald Trump, Ukrayna savaşına ilişkin, “Onların aptalca ve felaket olan savaşlarını reddettim." diyerek ‘derin devletin’ neden kendisini ömür boyu hapisle yargıladığını açıkladı. Trump'tan dikkat çeken bir de Türkiye itirafı geldi.

Trump'tan derin devlet ifşası!
Trump'tan derin devlet ifşası!
GİRİŞ 16.06.2023 20:17 GÜNCELLEME 16.06.2023 20:56
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Eski ABD Başkanı Donald Trump, hakkındaki "devlete ait gizli belgeleri sakladığı" suçlamasıyla yargılandığı dava ile tekrar gündemde. Trump, derin devletinneden kendisini ömür boyu hapisle yargıladığını açıkladı.

Washington DC’de Muhabiri Yunus Paksoy'un aktardığı bilgiye göre Trump, Ukrayna savaşına ilişkin, “Onların aptalca ve felaket olan savaşlarını reddettim." diyerek 'derin devlet' ifşa etti ve şu açıklamalarda bulundu:

"Onların aptalca ve felaket olan savaşlarını reddettim. Son zamanlarda savaş çığırtkanları, küreselciler ve derin devlet, sıradaki sonu gelmeyecek Ukrayna savaşlarını diz çöküp kabullenmediğim için sinirden deliye dönmüş durumda. Ben barış istiyorum; onlar para ve çatışma istiyor. Clintonların, Obamaların, Bidenların büyük suçlarına rağmen haklarında hiç iddianame hazırlanmıyor çünkü sahte ve iğrenç bir sistem tarafından tamamen kollanıyorlar. Sistem beni hapse atmaya çalışıyor.”

DİKKAT ÇEKEN TÜRKİYE İTİRAFI

Trump, ABD ile Türkiye arasında son zamanların en büyük ayrışmasına sebep olan S-400’ler konusunda da ABD Başkanı olarak doğruları itiraf etmiş ve “Obama yönetimi Patriotları satmadı. Türkiye’nin savunması için bu sistemlere ihtiyacı vardı ama hiçbir şekilde satmadılar. Türkiye almak için çok uğraştı ama satmadılar. Bu uzun süre devam etti. Patriot kadar iyi olmayan ama benzer bir sistemi Rusya’dan almak zorunda kalınca herkes bir anda ‘tamam o zaman satalım’ dedi ama Türkiye buradan almalarına aptalca izin verilmediği için anlaşmayı yapıp çoktan parasını ödemişti.” dedi.

TRUMP HAKKINDA 'GİZLİ BELGELER' SORUŞTURMASI 

Donald Trump'ın Florida'daki evi, 8 Ağustos 2022 sabahında "gizli belgeler" soruşturması kapsamında basılarak, yaklaşık 15 kutu belgeye el konulmuştu.

Soruşturma sonucunda hazırlanan 49 sayfalık iddianamede, Trump, Beyaz Saray'daki görevinden ayrılırken gizli belgeleri yanında götürmek ve bununla ilgili federal incelemeleri engellemekle suçlanmıştı.

Trump, 13 Haziran'da Florida'daki federal mahkemede hakim karşısına çıkarak, gizli belgeler konusunda, hakkındaki 37 ayrı suçlamayı reddetmişti.

Dünyanın gözü bu davada: Trump tutuksuz olarak yargılanmaya devam edecekDünyanın gözü bu davada: Trump tutuksuz olarak yargılanmaya devam edecek

Trump hakim karşısına çıkıyorTrump hakim karşısına çıkıyor

Trump: Tüm cephanemiz Ukrayna’da kendimizi savunacak cephanemiz kalmadıTrump: Tüm cephanemiz Ukrayna’da kendimizi savunacak cephanemiz kalmadı

KAYNAK: HABER7, AA
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 31
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Diren donalt diren bu sistemi senin gibiler çökertir.
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  aynı benzer olayı ayakkabı kutusu muhabbetinde Türkiye yapmaya çalıştılar
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Trump ülkesini yeni yeni tanıyor..
  Cevapla
 • Murat gözükara 1 yıl önce Şikayet Et
  Trampa yapılan kumpası abd halkı nasıl yutuyor... Ayaklanın Her yeri ateşe verin abd yansın.... Belgeleri evinde saklamışşş mışta mışşş.... AYAKLANIN TRAMP TARAFTARLARI....
  Cevapla
 • aga 1 yıl önce Şikayet Et
  Dediğin doğru ama yaptıklarının bedelini öde...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hudeyde Limanı saldırısında uydu görüntüleri ortaya çıktı! Büyük yıkım
İşte dünyanın en güçlü pasaportu! Türkiye 7 basamak yükseldi