Kıbrıs'ta 28 Şubat manşeti! Kur'an Kursu'nu hedef gösterdiler

Türk dünyasının gözbebeği Kıbrıs’ta çocukların İslami bilgiler edindiği kurslar azınlık grupların hedefinde. Kıbrıs’ta yaz Kur’an kursu benzeri yürütülen eğitim faaliyetleri, Avrupa isimli gazete tarafından alenen hedef gösterildi.

GİRİŞ 18.07.2023 17:04 GÜNCELLEME 18.07.2023 19:58
Bu Habere 94 Yorum Yapılmış

Yavru vatan Kıbrıs’ta “Dini Bilgiler Etkinlikleri” adı altında düzenlenen küçük çaplı Kur’an kursları hedef gösteriliyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yerleşik İslam karşıtı gruplar, Kur’an eğitimine yönelik 28 Şubat karanlığını hatırlatan kara propagandalara başvuruyor.

Bu kapsamda Kıbrıs Türklerine yönelik yayın yapan “Avrupa” isimli gazete 17 Temmuz’da korkunç bir manşet yayınladı.

Avrupa gazetesi, “Öğretmen sendikalarının ve tüm toplumumuzun dikkatine 4-6 yaş miniklere Kuran kursu” manşetiyle dini bilgiler öğretimini hedef gösterdi.

Haberde, baştan sona 28 Şubat gazeteciliğinin örnekleri sergilendi.

KUR'AN ÖĞRENENİN BEYNİ YIKANIYORMUŞ!

Kıbrıs Avrupa gazetesinin haberinde, “Kalkanlı'da kiliseden bozma camide 4-6 yaş arası çocuklara Kuran kursu veriliyor... Bazı iddialara göre çocukların tümünün de aileleri TC'li... Bu arada 5-12 yaş arasındaki 13 çocuğun her gün 9.30-12.30 saatlerinde camide düzenli olarak Kuran kursuna gittiği öğrenildi...” deniliyor.

Haberin devamında Kur’an öğretimini suç gibi yansıtan şu ifadeler yer alıyor:

 • Kız çocuklarının başları kapatılarak tatil günleri dahil her gün Kuran kursuna gönderiliyor...
 • Herkes şaşkın bir vaziyette laikliğiyle övünen Kıbrıslı Türklerin yurdunda başlatılan bu dinci operasyonları seyrediyor.
 • Siyasi parti, örgüt ve sendikaların bu hızlandırılan Sünnileştirme operasyonları karşısında ne yapacakları merak ediliyor.
 • Yıllarca Türk milliyetçiliğiyle beyni yıkanan çocukların şimdi de din eğitimi adı altında fanatik Sünni İslaml’a beyinleri yıkanıyor.

İşte o manşet:

___________

RUM AĞZIYLA TAHRİK

Müslüman çocukların Kur'an öğrenmesine karşı provokatif yayın yapan Avrupa gazetesi, KKTC'deki Türkiye varlığına yönelik skandal yayınlarıyla biliniyor.

KKTC'deki Türk Barış Kuvvetleri'ni ve Kıbrıs Barış Harekatı'nı "işgal gareketi" olarak yorumlayan Avrupa gazetesi, "Geldiler, kan döktüler, aldılar, böldüler, kaldılar" şeklinde manşet atmaktan kaçınmıyor. Rum ağzıyla yayın yapan gazete tahrik dolu manşetlerini daha önce "Afrika" adıyla yapıyordu.

O MANŞETİ ATTI HASTANELİK OLDU

Kur’an kursu faaliyetini hedef gösteren Avrupa Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şener Levent, söz konusu manşetin yayınlandığı 17 Temmuz günü sağlık problemleri nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Şener Levent, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

 

KAYNAK: HABER7
Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Sorumlusu
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR 94
 • Vatandaş 11 ay önce Şikayet Et
  uğur dündarın çocukları
  Cevapla
 • Mehmet 11 ay önce Şikayet Et
  Orada görev yapan biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim. Dünyada görülmeyen bir İslâm düşmanlarının olduğu bir yer, genelleme yapmıyorum çok iyiler de var fakat çoğunluk din ile barışık değil. İnşallah düzelirler yoksa sonsuz hayatı kaybederler.
  Cevapla
 • Hakan 11 ay önce Şikayet Et
  Umulur ki Ölüm gelmeden ıslah olsunlar,aksi halde sonsuz hayatlarını mahvediyorlar ama farkında değiller.
  Cevapla
 • Muhammed 11 ay önce Şikayet Et
  Rumlar boş durmuyor. Kıbrıs Türkünün uyanık olması lazım. Bunlar arkasında rum azınlığın olduğu kriptolar..
  Cevapla
 • ibrahim 11 ay önce Şikayet Et
  Buradaki laiklerin diyemediklerini oradaki din düşmanları söylüyor...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Milyonların gözü bu toplantıda! Kabine toplanıyor! Başkan Erdoğan duyuracak
Şehitler rahmet ve minnetle anıldı: 90 bin camide sela okundu!