Türk Büyükelçi, Katar ile Türkiye'nin güçlü ilişkilerini koruduğunu söyledi

Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Mehmet Mustafa Göksu, uluslararası politikada kriz ve çatışmalar tırmanmasına rağmen Türkiye ve Katar'ın her düzeyde güçlü, istikrarlı ve uyumlu ilişkileri sürdürdüğünü belirtti.

Türk Büyükelçi, Katar ile Türkiye'nin güçlü ilişkilerini koruduğunu söyledi
Türk Büyükelçi, Katar ile Türkiye'nin güçlü ilişkilerini koruduğunu söyledi
GİRİŞ 18.07.2023 21:37 GÜNCELLEME 18.07.2023 21:37
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Büyükelçi Göksu, Katar resmi ajansı QNA'ya yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Katar ziyaretinin iki ülke arasındaki stratejik ve güçlü ortaklığı teyit ettiğini ve daha ileriye taşıyacağını ifade etti.

Göksu, ziyaret kapsamında iki ülke liderlerinin stratejik ilişkiler, Yüksek Stratejik Komite'nin dokuzuncu oturumu için hazırlıklar, yatırım fırsatları ve büyüyen ekonomik ve ticari ilişkileri ele alacağını belirtti.

Bunun yanı sıra bölgesel ve uluslararası meselelerin masaya yatırılacağını kaydeden Göksu, ziyaretin ayrıca 6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli depremler sırasında Türkiye'nin yanında duran Katar Emiri, hükümeti ve halkına teşekkür amacı taşıdığını ifade etti.

Göksu, "Bölgesel ve uluslararası düzeyde ülkeler arasındaki ilişkilerde yaşanan büyük değişimlere ve uluslararası politikada kriz ve çatışmalar tırmanmasına rağmen Türkiye ve Katar her düzeyde güçlü, istikrarlı ve uyumlu ilişkileri sürdürdü." ifadelerini kullandı.

Büyükelçi, iki ülke arasındaki stratejik ilişkinin bölgede dengeleri koruduğunun ve pek çok zorluğa ve siyasi, güvenlik ve ekonomik risklere karşı gerçek bir garanti oluşturduğunun söylenebileceğini sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri'ni (BAE) kapsayan Körfez turu kapsamında bugün Katar'da bulunuyor.

KAYNAK: AA
Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 1
  • Mulkiyeli 7 ay önce Şikayet Et
    Büyükelçi maaşları asgari ücret olsun
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Özel'in bedelli askerlik hakareti İmamoğlu'nu vurdu! 'Eş başkan' da bedelli çıktı
Kurum'dan AK Partililerle dalga geçen İmamoğlu'na sert cevap: Bu nasıl bir kibirdir?