G20 Zirvesi öncesi maymun alarmı

Hindistan'da, 9-10 Eylül'de yapılacak G20 Liderler Zirvesi öncesi başkent Yeni Delhi'de maymunları ziyaretçilerden ve zirve sırasında kullanılacak mekanlardan uzak tutmak için bazı önlemler alındı.

G20 Zirvesi öncesi maymun alarmı
G20 Zirvesi öncesi maymun alarmı
GİRİŞ 30.08.2023 16:28 GÜNCELLEME 30.08.2023 16:28
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Hindistan'da yetkililer, G20 Liderler Zirvesi'nde maymun saldırılarını önlemek üzere harekete geçti.

BBC'nin haberine göre, yerel yetkililer, G20 zirvesi sırasında maymunların ziyaretçilere ve zirvede yararlanılacak mekanlara zarar vermesinin önüne geçmek için planlamalar yaptı.

Önlemlerden birinin maymunları korkutmak için "gri langur" maymunlarının gerçek boyutlardaki karton kesimlerinin hazırlanması olduğunu belirten yetkililer, kartonların zirveye katılacak delegelerin kalacağı otellerin yanı sıra maymunların sık sık görüldüğü yerlere asılacağını ifade etti.

Yetkililer, langurların çıkardığı sesleri taklit edebilen 30 ila 40 eğitimli kişinin de maymunları korkutmak için görevlendirileceğini bildirdi.

KAYNAK: AA
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 2
  • Okur 7 ay önce Şikayet Et
    Toplasınlar aşılasınlar aldıkları yere bıraksınlar.
    Cevapla
  • Mehmet Taşkıran 7 ay önce Şikayet Et
    Ne kadar ücret veriyorlarki bizde gidip langur gibi iki çığırsak
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Kilogramı 600 bin lira! Fiyatı altınla yarışıyor...
Akşener'den kurultay öncesi şaşırtan hamle! Hepsini teker teker sildi