Fransa: Gazze'deki hastane saldırısında sorumluluğu kimseye atfetmedik

Fransa, Gazze'de el-Ehli Baptist Hastanesine yönelik saldırıda sorumluluğu kimseye atfetmediğini bildirdi.

Fransa: Gazze'deki hastane saldırısında sorumluluğu kimseye atfetmedik
Fransa: Gazze'deki hastane saldırısında sorumluluğu kimseye atfetmedik
GİRİŞ 19.10.2023 17:53 GÜNCELLEME 19.10.2023 17:53
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Anne-Claire Legendre, haftalık basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

AA muhabirinin, "Fransız hükümetinin İsrail'in Gazze'deki el-Ehli Baptist Hastanesinin Filistinli gruplar tarafından vurulduğu yönündeki açıklamasını ve sunduğu kanıtları inandırıcı bulup bulmadığına" yönelik sorusuna Legendre, "El-Ehli Hastanesine yönelik saldırıyı kınadık ve bu olayın açıklığa kovuşturulmasını bekliyoruz. Bu konu hakkında kimseye herhangi bir sorumluluk atfetmedik." cevabını verdi.

Legendre, hastane saldırısına ilişkin gerçeklerin ortaya çıkabilmesi için ciddi bir şeffaflık sağlanması gerektiğini söyledi.

AA muhabirinin Fransa'nın, el-Ehli Baptist Hastanesine yapılan saldırıya ilişkin kınamasında İsrail'in adının geçirilmemesinin nedenine ilişkin sorusuna ise Legendre, Fransa yönetiminin saldırıya dair şüphelerin bulunduğunu ve bunun aydınlatılması gerektiği çağrısını yaptığını kaydetti.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Legendre, Fransa'da Filistin'e destek gösterilerinin yasaklanmasına ilişkin AA muhabirinin sorusunu ise yanıtsız bıraktı.

İsrail'in Gazze'deki el-Ehli Baptist Hastanesine 17 Ekim'de düzenlediği saldırıda 471 kişi hayatını kaybetmiş, 28'i ağır 342 kişi yaralanmıştı

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • Fahri 8 ay önce Şikayet Et
    Ey emperyalist müslüman katili faransa senden adaletli bir açıklama yapmanı bekleyen yok sen yabancı değilsin böyle katliamlara. Milyonlarca müslümanın kanı var elinde katil ve kalleş millet
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son Dakika... Gaziantep'te zincirleme kaza: Ölü ve yaralılar var!
Alman devinden Türkiye yorumu: İndirim bekliyoruz