Angelina Jolie, Gazze'deki siviller için yardım çağrısında bulundu

ABD'li oyuncu Angelina Jolie, İsrail'in Gazze'de sivillere yönelik saldırılarına tepki gösterdi ve yardım çağrısında bulundu.

Angelina Jolie, Gazze'deki siviller için yardım çağrısında bulundu
Angelina Jolie, Gazze'deki siviller için yardım çağrısında bulundu
GİRİŞ 29.10.2023 03:32 GÜNCELLEME 29.10.2023 03:33
Bu Habere 28 Yorum Yapılmış

Sosyal medya hesabından açıklama yapan sanatçı, 7 Ekim sabahı "Aksa Tufanı" adıyla başlatılan saldırılar nedeniyle dünyadaki herkes gibi çok kırgın ve kızgın olduğunu ifade ederek, "İsrail'de yaşananlar bir terör eylemidir. Ancak bu, Gazze'de gidecek hiçbir yeri olmayan, yiyecek ve suya erişimi olmayan, tahliye imkanı olmayan ve hatta sığınmak için sınırı geçme gibi temel bir insan hakkı olmayan sivil halkın bombalanması sırasında kaybedilen masum hayatları haklı gösteremez." ifadelerini kullandı.

Bella Hadid sessizliğini bozdu: Her gün ölüm tehditleri alıyorum!Bella Hadid sessizliğini bozdu: Her gün ölüm tehditleri alıyorum!

"SİVİL KAYIPLARI ÖNLEYECEK VE HAYAT KURTARACAK HER ŞEY YAPILMALIDIR"

Jolie, 20 yıldır mültecilerle ilgili çalışmalar yürüttüğünü ve yerinden edilen insanlarla ilgilendiğini aktardığı yazısında, şu ifadeleri kullandı:

"Gazze'de, onlarca yıldır yerinden edilme ve vatansızlığın yanı sıra yaklaşık 20 yıldır şiddetli bir abluka altında yaşayan 2 milyondan fazla insan (yarısı çocuk) bulunuyor. İçeri giren az sayıdaki yardım kamyonu, ihtiyaç duyulanın bir kısmıdır ve bombalama, her gün umutsuz yeni insani ihtiyaçlara neden olmaktadır. Yakıt ve su yardımının reddedilmesi, toplu olarak bir halkı cezalandırıyor. İnsanlık acil ateşkes talep ediyor. Filistinlilerin ve İsraillilerin hayatları ve dünya çapındaki tüm insanların hayatları eşit derecede önemlidir. Sivil kayıpları önleyecek ve hayat kurtaracak her şey yapılmalıdır. Pek çok kişi gibi ben de tıbbi yardım çalışmalarına bağışta bulundum. Sınır Tanımayan Doktorlar'ın çalışmalarını desteklemeyi seçtim ve onların raporlarını yakından takip ediyorum."

 

KAYNAK: AA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 28
 • Soğan 8 ay önce Şikayet Et
  Avrupa ve Amerika'daki ünlüler bile Filistine destek verirken bizim içimizdeki gavurlar israili destekliyor hala.
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 8 ay önce Şikayet Et
  Afrika da orda burda insanlığa karşı cephe almış illimünati ekibinin yüzü olarak kullanılan Angeline JOLİE bilee bu soykırımı içine sindiremiyorsaaa.!!? Gerisini siz düşününnnn
  Cevapla
 • Sezgin 8 ay önce Şikayet Et
  Yuh yuuuuh yuuuuh sana Angelina Gazze'yi yeni mi hatırladın.
  Cevapla
 • Sacit 8 ay önce Şikayet Et
  Yuh be Angelina yeni mi tepki veriyorsun
  Cevapla
 • Burak 8 ay önce Şikayet Et
  Angelina Gazzede ki öldürülen çocuklar için şimdi mi sesin çıktı tüüü öteki yüzüne!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Her şubeye ayrı fiyat! Fark 5 katına kadar çıkıyor
Evlilik vaadiyle buluştu, tuzak kurup evindeki altınları çaldı