Bella Hadid sessizliğini bozdu: Her gün ölüm tehditleri alıyorum!

Uzun yıllardır mücadele ettiği Lyme hastalığı nükseden ve kariyerine ara vermek zorunda kalan Bella Hadid, İsrail ile Hamas arasında yaşananlar hakkında ilk kez konuştu.

GİRİŞ 28.10.2023 04:01 GÜNCELLEME 28.10.2023 08:47
Bu Habere 35 Yorum Yapılmış

Filistinli iş insanı Muhammed Hadid’in ABD'de doğup büyüyen 27 yaşındaki süper model kızı Bella Hadid, günlerdir devam eden İsrail-Filistin savaşıyla ilgili sessizliğini bozdu. 60.5 milyon takipçisi bulunan Instagram sayfasından uzun bir açıklama paylaştı.

"SESSİZLİĞİM İÇİN BENİ AFFEDİN"

Bella Hadid "Sessizliğim için beni bağışlayın" diyerek söze başladı. "Sessizliğim için beni affedin" diyen Hadid, "Geçtiğimiz iki hafta boyunca, tüm dünyanın dikkatini verdiği, onlarca yıldır masum canlar alan ve aileleri etkileyen bu son derece karmaşık ve dehşet verici durum için yazacak ideal kelimeleri bulamadım. Söyleyecek çok şeyim var ama bugünlük kısa tutacağım." ifadelerini kullandı.

"TELEFON NUMARAM SIZDIRILDI"

"Her gün yüzlerce ölüm tehdidi alıyorum" diye belirten Hadid, "Telefon numaram sızdırıldı ve ailem tehlikede olduğunu hissetti. Ama artık daha fazla susamam. Korku bir seçenek değil. Başta Gazze olmak üzere tüm Filistin halkı ve çocukları, sessizliğimize dayanamaz. Cesur olan bizler değiliz, onlar. Yaşandığını gördüğüm travma nedeniyle kalbim acıyor. Gazze'deki saldırıların ardından yaşananları gördükçe, çocuklarını kaybeden tüm annelerle ve yalnız ağlayan çocuklarla, kaybedilen tüm babalara, kardeşlere, amcalara, teyzelere, bu dünyada bir daha asla yürüyemeyecek olan arkadaşlara yas tutuyorum." dedi.

Hadid kardeşlere ölüm tehdidi! İsrail hedef göstermiştiHadid kardeşlere ölüm tehdidi! İsrail hedef göstermişti

"TERÖR SALDIRILARINI KINIYORUM"

7 Ekim'in acısı ve sonrasında yaşananlarla uğraşan İsrailli aileler için yas tutuyorum. Bu toprakların tarihi ne olursa olsun, herhangi bir yerde, herhangi bir sivile yönelik terör saldırılarını kınıyorum. Kadınlara ve çocuklara zarar vermenin ve terör estirmenin Özgür Filistin hareketine hiçbir faydası yoktur ve olmamalıdır. Kalbimin derinliklerinde hiçbir çocuğun, hiçbir insanın ailesinden geçici ya da süresiz olarak koparılmaması gerektiğine inanıyorum. Bu hem İsrailliler hem de Filistinliler için geçerlidir. Bizi barışa direnen teröristlerden başka bir şey olarak görmeyen bir dünyada Filistinli olmanın ne kadar zor olduğunu anlamak önemli. Bu zararlıdır, utanç vericidir ve doğru değildir.

"Babam Nakba yılında (750 bin Filistinlinin evlerinden edildiği 1948 yılı) Nasıra'da doğdu. Doğduktan dokuz gün sonra annesinin kollarında, ailesiyle birlikte Filistin'deki evlerinden kovuldular, mülteci olup, bir zamanlar evim dedikleri yerden uzaklaştılar. Büyükannem ve büyükbabamın geri dönmelerine asla izin verilmedi. Ailem, Filistin halkına karşı 75 yıl süren şiddete tanıklık etti. En önemlisi, tüm toplulukların yok edilmesine, soğukkanlılıkla öldürülmesine ve ailelerin evlerinden zorla çıkarılmasına yol açan acımasız, yerleşimci istilalara tanıklık etti. Bunun acısı tahmin bile edilemez."

Bella Hadid açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı;

"YOZLAŞMIŞ OLAN İNSANLAR DEĞİL HÜKÜMETLERDİR"

"Hepimiz insanlığı ve merhameti savunmak ve liderlerimizden de aynısını talep etmek için bir arada durmalıyız. Yozlaşmış olan insanlar değil hükümetlerdir ve bu ikisinin iç içe geçmesi en büyük günahı oluşturur. Biz biriz ve Tanrı hepimizi eşit yaratmıştır. Dökülen tüm kanlar, gözyaşları ve bedenler için aynı saygıyla yas tutulmalıdır."

Gazze'de ilgilenilmesi gereken acil bir insani kriz var. Ailelerin suya ve yiyeceğe erişmesi gerekiyor. Hastanelerin jeneratörleri çalıştırmak, yaralılarla ilgilenmek ve insanları hayatta tutmak için yakıta ihtiyacı var. Savaşların kanunları vardır ve ne olursa olsun bu kanunlara uyulmalıdır.

İsrail Hükümeti'nden Gigi Hadid'e yanıt!İsrail Hükümeti'nden Gigi Hadid'e yanıt!

"İNSANLIĞIN YANINDA DURUYORUM"

"Nerede olursak olalım, Gazze halkının acil ihtiyaçlarını unutmamaları ve masum Filistinli sivillerin bu savaşın unutulan kurbanları olmamalarını sağlamaları için liderlerimize baskı yapmaya devam etmeliyiz. Barış ve güvenliğin bize ait olduğunu bilerek, insanlığın yanında duruyorum."

 

Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 35
 • 543 8 ay önce Şikayet Et
  yanına silah taşı iki tanede güvenilir müslüman filistinli koruma tut allah aşkına açık seçikte giyinme kapanın sen müslümansın ayıptır
  Cevapla
 • Vatandaş 8 ay önce Şikayet Et
  İsrail'e savaş ilan etmeyecekse konuşmasına da gerek yok.
  Cevapla
 • Tcli 8 ay önce Şikayet Et
  Filistin kudüs davası islamın davasıdır. İslama uymayan tarzınla bu tepkin ya ikiyüzlülükten ya satılıkmışlıktan ya iş para kaybetme korkusundan olsa gerek. Bu tepkine yahudiler bıyıklarını burarak bıyık altından pis pis gülüyorlar.
  Cevapla
 • hiç 8 ay önce Şikayet Et
  Sen yahudiye dönmüşsün kime üzülüyonki...
  Cevapla
 • Abdullah 8 ay önce Şikayet Et
  Allah'ım Filistin'i savunmak bedenini satan namussuzlara kaldı. Sen bunları haber yapanlar köpürtenler yüzünden bizi helak etme.
  Cevapla
 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  O haliyle bile malını canını ortaya koyup mazlumun yanında yer alıp zalime taş atıyor. Yani senden benden daha erkekçe, daha şerefli bir hareket yapıyor. Allah onu affeder ama senin ve benim işimiz çok zor olacak.
  Cevapla
 • ayşegül 8 ay önce Şikayet Et
  Allah senin gibi düşünenlerden insanlığı korusun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Tekin'den Fransız okulları iddialarına cevap: Ahlaksızca bir yalan bu
Anlaşma sağlanmıştı! Suudi Arabistan basınından Fenerbahçe'yi yıkan haber