Fransız vekil bile İsrail'e isyan etti: Bir halkı topyekun haritadan silmek istiyorlar

Fransız Milletvekili Thomas Portes, İsrail'in Filistin halkını topyekun haritadan silmek istediğini söyledi. İşgalci İsrail'in tüm dünyanın gözünün önünde gerçekleştirdiği vahşi soykırımın acı bilançosu gün geçtikçe daha da artıyor.

Fransız vekil bile İsrail'e isyan etti: Bir halkı topyekun haritadan silmek istiyorlar
Fransız vekil bile İsrail'e isyan etti: Bir halkı topyekun haritadan silmek istiyorlar
GİRİŞ 01.11.2023 23:50 GÜNCELLEME 01.11.2023 23:50
Bu Habere 45 Yorum Yapılmış

İşgalci İsrail ordusu, 26 gündür abluka altındaki Gazze Şeridi'nde, bebek, çocuk, yaşlı, hasta ayırt etmeksizin savunmasız Filistinli sivilleri yüksek tesirli bombardımana tutarak katlediyor. Yaşanan insan kıyımı Siyonist destekçisi Batı'da bile infiale neden oldu.

"GAZZE, SAVAŞ SUÇLUSU İSRAİL'İN BOMBARDIMANI ALTINDA"

Boyun Eğmeyen Fransa (LFI) Partisi Milletvekili Thomas Portes, X sosyal medya platformu üzerinden yaptığı açıklamada, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının savaş suçu teşkil ettiğini ifade etti.

"BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU ÇOCUK, KADIN VE YAŞLI"

Gazze'ye yönelik saldırılarda çok sayıda kişinin katledildiğini, "Büyük çoğunluğu çocuk, kadın ve yaşlılardan oluşan binlerce ölü var." ifadeleriyle dikkat çeken Portes, Yahudi yerleşimcilerin Batı Şeria'da 100'den fazla Filistinliyi öldürdüğünü aktardı.

"BİR HALKI HARİTADAN SİLMEK İSTİYORLAR"

Portes, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına işaret ederek, "Bir halkı (Filistin) topyekun haritadan silmek istiyorlar." serzenişinde bulundu.

İSRAİL'İN GAZZE'YE YÖNELİK SOYKIRIMINDA SON DURUM

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı, "Aksa Tufanı" operasyonuyla, İsrail'in Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine karşılık verme gerekçesiyle kapsamlı saldırı düzenlerken, İsrail ordusu da Gazze Şeridi'ne yoğun hava bombardımanı başlattı.

İsrailli yetkililer, Gazze'den düzenlenen saldırılarda 315’i asker 1400'den fazla İsraillinin öldüğünü, 5 bin 132 kişinin yaralandığını duyurdu.

31 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ndeki çatışmalarda öldürülen İsrail askeri sayısı 15’e yükseldi.

İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, Gazze'de el-Kassam Tugayları'nın elinde 240 İsrailli esir olduğunu kaydetti.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail saldırılarında 3 bin 648'si çocuk, 2 bin 290'ı kadın olmak üzere 8 bin 796 Filistinlinin öldürüldüğünü, 22 bin 219 kişinin yaralandığını bildirdi.

İşgal altındaki Batı Şeria'da İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında ise 130 Filistinli öldü, yaklaşık 2 bin Filistinli yaralandı.

İsrail ordusu, Gazze'ye 26 Ekim’de karadan sınırlı operasyonları genişletmeye başlayıp hava saldırılarının dozunu daha da artırdı.

Gazze'de binlerce yaralı ile sivilin bulunduğu en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi de İsrail ordusu tarafından hedef gösterildi.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim'den bu yana yaşanan çatışmalarda 48 Hizbullah mensubu ile 4 İsrail askeri öldü.

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 45
 • Bülent duman 4 ay önce Şikayet Et
  Yahudiler dünyanın sonunu getirecekler
  Cevapla
 • dadaş. 4 ay önce Şikayet Et
  artık yahudiler insan içine çıkamayacak. dünyanın neresinde olursa olsun yahudi gören yüzüne tükürecek. avrupa ve amerikanın hiç bir ülkeye insan hakları, savaş suçları , kadın hakları hakkında öneride veya uyarıda bulunma hakkı kalmadı.
  Cevapla
 • Salla Salla ! 3 ay önce Şikayet Et
  Yarın önce sen ve seni yönetenlar önlerinde saygıyla eğilirsiniz...
  Cevapla
 • Said 4 ay önce Şikayet Et
  Soykırımcı Yahudi İtraile destek veren Katil Macrona anlat bunları eğer samimiysen. Sanki herkes olayın farkında değil! Çocuk mu kandırıyorsunuz. Bu vahşeti Bizzat SİZ; İngiltere Almanya Fransa..Avrupa ve Amerika yaptınız ve Vahşisiniz Bebek katilisiniz Aşağılıksınız. Tarihiniz dünde vahşetle katliamlarla doluydu Bugünde Vahşetle Katliamlarla Dolu.Avrupa mı Medeni sadece Vahşiler Sürüsü.
  Cevapla
 • bülent 4 ay önce Şikayet Et
  Katliyama seyirci devletler yarın kimin başına neler gelir acaba
  Cevapla
 • Resul Coruh 4 ay önce Şikayet Et
  Artık dünya eskisi gibi olmayacak kıyamet geliyorum diyor hiç bir ülke güvende değil.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Nedim Şener’den Özgür Özel’e: Atatürk görse suratına tükürür senin
F-35'ler için yapılmıştı, KAAN'da kullanıldı! 'Kendi kendine yetecek bir ordu'