Hamas, İsrail'i hezimete uğrattı! İsrail'den Gazze kararı! Geri çekildiler...

İsrail ordusu, karada Hamas'la girilen çatışmalarda alınan ağır darbeler sonucu ilerleme sağladığı Gazze Şeridi'nin kuzeyi ile şehirdeki bazı kritik noktalardan çekildi.

GİRİŞ 20.11.2023 04:50 GÜNCELLEME 20.11.2023 09:26
Bu Habere 185 Yorum Yapılmış

Son dakika İsrail haberleri: İsrail'in, Hamas'ın başlattığı "Aksa Tufanı" operasyonu sonrası Filistin'de yeniden başlattığı katliam saldırıları sürerken, karadan Gazze'ye giren İsrail ordusundan çarpıcı bir açıklama geldi.

Hamas, İsrail'i hezimete uğrattı! İsrail'den Gazze kararı! Geri çekildiler...

İSRAİL, GAZZE'DEN GERİ ÇEKİLDİ

İsrail ordusu, Hamas'la girilen çatışmalarda ağır darbe alması nedeniyle daha önce karadan ilerleme sağladığı Gazze Şeridi'nin kuzeyi ile şehirdeki bazı kritik bölgelerden geri çekildiğini açıkladı.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail güçleri, Gazze şehrinin güneyindeki El-Hadra ve Ez-Zeytun mahallesinden 3 kilometre batıya yönünde konum değiştirdi.

İsrail güçleri ayrıca, Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliya bölgesindeki Ebu Şerh Kavşağından, Gazze şehrinin merkezindeki Es-Saraya ile El-Cela Caddesi'ndeki Dubayt kavşaklarından geri çekildi.

Hamas, İsrail'i hezimete uğrattı! İsrail'den Gazze kararı! Geri çekildiler...

İsrail askeri araçları da Tel el-Heva Mahallesinden ayrılarak Gazze şehrinin batısındaki Er-Reşid Caddesi'nde konuşlandı. Saftavi, Ebu Şerh Kavşağı ve El-Kerame bölgeleri İsrail güçleri tarafından büyük oranda tahrip edildi.

Söz konusu geri çekilmeler, En-Nasr Mahallesi, Şifa Hastanesi çevresi, Es-Seraya bölgesi ile Gazze şehrinin güneyindeki Es-Sabra Mahallesi'nde Filistinli gruplarla yaşanan şiddetli çatışmaların ardından gerçekleşti.

HAMAS, ÇOK SAYIDA İSRAİL ASKERİ ARACINI İMHA ETTİĞİNİ DUYURMUŞTU

Hamas'a bağlı Ebu Ubeyde liderliğindeki İzzedin El Kassam Tugayları, Gazze'de iki farklı noktada çok sayıda İsrail askeri aracı imha ettiğini duyurdu.

Kassam Tugayları, Gazze'nin Hacer El Dik ekseninde yer alan bir binada saklanan İsrail güçlerine yapılan operasyonda da çok sayıda İsrail askerinin öldürüldüğünü de açıkladı.

Hamas, İsrail'i hezimete uğrattı! İsrail'den Gazze kararı! Geri çekildiler...

Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 185
 • Diyarbekirli 8 ay önce Şikayet Et
  ALLAH'U Ekber velillahi'lhamd...zafer islamin...ve inananlarindir
  Cevapla
 • Vatan 8 ay önce Şikayet Et
  Elleriniz dert görmesin mücahitler . Darısı daha nice siyonistin başına .
  Cevapla
 • Misafir Abdullah 8 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşlar İsrail yakup aleyhisselamın ismidir yazılarımızı ona göre yazalım Yani İsrail yerine siyonizm ya da Yahudi isimlerini kullanabiliriz
  Cevapla
 • Cemal sürücü 8 ay önce Şikayet Et
  Aslanlarım vurum
  Cevapla
 • Feyzi gürdal 8 ay önce Şikayet Et
  Yıkılasın Israel yıkıldıgını göreyim sana devlet diyenin yüzüne tüküreyim N ,FAZIL kısakürek rahmetle analım üstadı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Emekliler için bankalar yarışa girdi! İşte bankaların promosyon ödemeleri
Galatasaray, Elias Jelert'i KAP'a bildirdi!