Biden'ın onay oranında %40'lık rekor düşüş

Joe Biden'ın onay oranı başkanlığı süresindeki en düşük seviyeye geriledi. Amerikalıların yüzde 57'si Biden'dan memnun değil

GİRİŞ 20.11.2023 10:06 GÜNCELLEME 20.11.2023 11:31
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Pazar günü yapılan bir ABD medya anketi, ABD Başkanı Joe Biden'ın onay oranının başkanlığı sırasındaki en düşük seviyesine düşerek %40'a ulaştığını gösterdi.

Ankete katılanların %57'sinin Biden'ın ABD başkanı olarak gösterdiği performansı onaylamadığı da eklendi. Ayrıca anket, Eylül ayına göre 8 puanlık bir düşüşle yalnızca %33'ün Biden'ın dış politikasından yana olduğunu gösterirken, Demokratların %30'u da dahil olmak üzere seçmenlerin %62'si, başkanın dış politika tutumundan memnun olmadıklarını söylüyor.

SAVAŞ ETKİLİ OLDU

Ankete göre seçmenlerin görüşleri büyük ölçüde ABD Başkanı'nın İsrail ile Hamas arasındaki anlaşmazlığın çözümüne yönelik yaklaşımından etkilendi. Biden'ın zayıflayan konumu, çoğu İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki savaşta çok ileri gittiğine inanan Demokratlar arasında en çok dikkat çekiyor. Ankette, memnuniyetsizliğin en çok 18 ila 34 yaş arasındaki seçmenlerde görüldüğü ve bunların yüzde 70'inin Biden'ın çatışmaya ilişkin politikasını onaylamadığı belirtildi.
 

Zeynep Gül Haber7.com - Editör
Haber 7 - Zeynep Gül

Editör Hakkında

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans yaptı. Meslek hayatına Yeni Şafak’ta başladı. 10 yıl gündem ve dış haberler editörlüğü yaptı. Halen Marmara Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünde doktora öğrenimi görmektedir. Ocak 2023'ten bu yana Haber7.com'da ‘Dış Haberler Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 17
 • Vurucu 2 hafta önce Şikayet Et
  çakılsın yürüyen tabut siyonist yahudi köpeeği
  Cevapla
 • Vedat 2 hafta önce Şikayet Et
  siyonist yaşlı domuza ancak siyonistler oy verir
  Cevapla
 • Misafir 2 hafta önce Şikayet Et
  cehenneme
  Cevapla
 • Bkt 2 hafta önce Şikayet Et
  Bu it gitse sarı it gelecek o bu bunak hayvandan daha beter siyonist uşağı. Tramp engellenmeli bu bunak müptezelin yerine daha ılımlı biri gelmeli yoksa büyük savaş kaçınılmaz.
  Cevapla
 • Misafir 2 hafta önce Şikayet Et
  Rbbim fravun la hasretsin insllh
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye, doğal gaz depolama kapasitesini yaklaşık 3 katına çıkaracak
Sobaya tiner döktü, saniyeler sonra dehşeti yaşadı...